Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

‘Engin yol kenarında görünüyor sonra kayboluyor’

Dersim

‘Engin yol kenarında görünüyor sonra kayboluyor’

“Büyük ihtimalle kopan kapak Engin’e çarpmış, o da Munzur’a düşmüş olabilir. Olay yerindeki kan izi o ana ait. O nokta tam da Munzur’un üstü. Yaklaşık 4-5 metre bir uçurum var. Atından Munzur Nehri akıyor.”

Sosyal medyada paylaşın
        
   

“Büyük ihtimalle kopan kapak Engin’e çarpmış, o da Munzur’a düşmüş olabilir. Olay yerindeki kan izi o ana ait. O nokta tam da Munzur’un üstü. Yaklaşık 4-5 metre bir uçurum var. Atından Munzur Nehri akıyor.”

Büyük ihtimalle kopan kapak Engin'e çarpmış, o da Munzur'a düşmüş olabilir. Olay yerindeki kan izi o ana ait. O nokta tam da Munzur'un üstü. Yaklaşık 4-5 metre bir uçurum var. Atından Munzur Nehri akıyor.

Engin Eroğlu’nun kaybolması ile ilgili çeşitli iddialar sosyal medyada yer almıştı. Eroğlu’nun sürüklenerek götürüldüğü, kaçırılmış olabileceği ifade edilmişti.

Eroğlu’nun yakınları, sosyal medyada yer alan bilgilerin doğru olmadığını belirterek, olayı soruşturan savcılığa bir görüntünün ulaştığını aktardı.

Söz konusu görüntü Cumartesi günü Ovacık’tan İstanbul’a giden bir yolcu tarafından kaydedilmiş. Otobüsün ön tarafında oturan bir yolcu, o sırada cep telefonu ile kayıt alıyor. Görüntülerin kaydedildiği nokta ise Engin Eroğlu’nun cep telefonunun bulunduğu yer. Bunu öğrenen yolcu kaydettiği görüntüleri tekrar izleyince, otobüsün geçişi sırasında Engin’in kısa süreliğine kayda girdiğini görüyor. Yolcu bu görüntüleri Engin’in ailesine gönderiyor.

‘ENGİN YOLUN KENARINDA GÖRÜNÜYOR, SONRA KAYBOLUYOR’

Görüntülerin savcılık tarafından incelendiğini belirten yakınları, şunları anlattı:

“Yolcu tam oradan geçerken kayıt alıyor. Tabi Engin yolun kenarında görünüyor. O sırada otobüsün yan bagaj kapağı açılıyor. Otobüs biraz ilendikten sonra şoför duruyor. 50 metre kadar geri geliyor. Kopan bagaj kapağını alıp yoluna devam ediyor. Bu sürede yolcunun kamerası kayıtta. Görüntüleri Engin’in ağabeyleri izlemiş. Otobüs geçerken Engin görünüyor. Otobüs duruyor. Geri geri geldiğinde Engin göründüğü yerde yok. Yolcu bunu sonradan fark ediyor. Büyük ihtimalle kopan kapak Engin’e çarpmış, o da Munzur’a düşmüş olabilir. Olay yerindeki kan izi o ana ait. O nokta tam da Munzur’un üstü. Yaklaşık 4-5 metre bir uçurum var. Atından Munzur Nehri akıyor.”

BABA KAN ÖRNEĞİ VERDİ

Yakınlarının anlattığına göre şoför kopan kapağı Tokat’a değiştirdi. Olayın ortaya çıkması üzerine karakola giderek ifade veren şoför, olay yerine bulunan araç parçalarının kendi aracına ait olduğunu söyledi. Otobüs parçaları ile olay yerinde bulunan araç parçaları karşılaştırılacak. Öte yandan kaybolan Engin’in babası da dün kan örneği verdi. Babadan alınan kanın olay yerinde bulunan kanla uyuşup uyuşmadığı tespit edilecek.

YAKINLARI TEPKİLİ

Yakınları Engin’in Munzur’a düşmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Arama çalışmaları ise Munzur Nehrin’de yoğunlaşmış durumda. Şu ana kadar Engin’e ulaşamadıklarını belirten yakınları, “Şu anda ne desek erken. Baba kan örneği verdi. Olay yerinde buluna kan ile örtüşürse otobüs kapağının çarptığını söyleyebiliriz. Savcılık incelemesini sürdürüyor. Şoför dikkatsiz davranmış. Kapağın düştüğü yere insan bakmaz mı? İlk gün bilseydik, suya ağırlık verirdik. Ama sonradan bu bilgiye ulaşıyoruz” dedi.

Öte yandan Eroğlu’nu aramak için başlatılan çalışmalar devam ederken Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, belediye çalışanları ve gönüllülerden oluşan kalabalık bir grup da arama çalışmalarına destek verdi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + one =

More in Dersim

To Top