Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Yörex fuarında Dersim ürünlerine yoğun ilgi

Haberler

Yörex fuarında Dersim ürünlerine yoğun ilgi

Antalya’da düzenlenen YÖREX 10. Yöresel Ürünler Fuarı’nda Dersim ürünleri yoğun ilgi gördü.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası ile Fırat Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle Antalya’da düzenlenen YÖREX 10. Yöresel Ürünler Fuarı’nda oluşturulan yöresel ürün stantlarına vatandaşların ilgisi yoğun oldu

Fuarda Dersim, Pülümür Bal Kooperatifi (Hemgen Bal), Ovacık Doğal Ürünler Kooperatifi, Munzur Et, Pertek Süt, Pülümür Doğal Tuz ve Hozat Bez Bebekleriyle markalarıyla tanıtıldı.

Dersim’in birçok alanda temsil edileceğini belirten Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Açıkgöz, “Çalışma amacımız; Türkiye’nin 81 ilinden gelen Yöresel ürünler fuarında ilimizdeki yöresel ürünlerin tanıtımına katkı sağlamak ile beraber, ilimizin gerek doğa ve gerekse inanç turizmi açısından gerekli tanıtımı yapma fırsatı bulmak. Bu duygularla; gerek Antalya’da ve gerekse Antalya’ya yakın illerde ikametgah eden tüm hemşehri ve dostlarımızı standımızdaki yöresel ürünlerimizi tatmaya davet ediyorum. Yörex Fuarına katılmamıza büyük katkı sunan Fırat Kalkınma Ajansı ve odamız yönetimine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Fuara Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun ile Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu da katılarak Dersim standını ziyaret ettiler.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 − 8 =

More in Haberler

To Top