Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Munzur Üniversitesi’ne kayıtlar yüzde 50 arttı

Haberler

Munzur Üniversitesi’ne kayıtlar yüzde 50 arttı

8 fakültesi, 3 meslek yüksek okulu ve enstitüleri ile hizmet veren üniversiteye kayıtlar geçen seneye göre yüzde 50 arttı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

8 fakültesi, 3 meslek yüksek okulu ve enstitüleri ile hizmet veren üniversiteye kayıtlar geçen seneye göre yüzde 50 arttı.

University Ranking by Academik Performance (URAP) 2019 Türkiye sıralamasına göre en hızlı yükseliş gösteren üniversiteler arasında 2. sırada yer alan üniversite ayrıca,  Uzun Çayır Baraj Gölü ve Mazgirt sıra dağları manzarası ile dikkat çekiyor.

 Munzur Üniversitesi’nin  2008 yılında kurulduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Ubeyde İpek, “Günümüzde arge, eğitim  alanında hem ilimize hem ülkemize hem de dünyaya hizmet vermektedir. 8 fakülte 3 MYO, enstitüler ve araştırma merkezleri ile çalışmalarına devam etmektedir. URAP’ın yaptığı sıralamada Türkiye’de en hızlı yükseliş gösteren 2. Üniversite olarak yer alıyor.  Üniversitemize bu yıl çok daha fazla öğrencimiz kaydoldu. Yaklaşık bu yıl bin 800 öğrencimiz kaydoldu. Geçen seneye göre yüzde 50’lik bir artış söz konusu oldu. İlimiz güvenli bir şehirdir. Yeni bölümleri açtık ve Anadolu’nun tüm coğrafyasında insanlar buraya çocuklarını gönderiyor. Huzur ortamında eğitimlerine devam ediyorlar. Tunceli’ye geldikleri için de son derece mutlu olduklarını görüyoruz. Tunceli’de okuyan tüm öğrencilerimizin aileleri huzur içerisinde kalsınlar. Öğrenciler  emin ellerde” dedi.

Önceleri Tunceli ile le ilgili olumsuz bir algı olduğunu aktaran Rektör İpek, “Ama gerçekte öyle değil. Tunceli insanı çok misafirperverdir. Şehir güvenlidir ve herhangi bir sıkıntısı yok. Kurulduğu günden bu güne kadar hiçbir öğrencimizin burnu bile kanamamıştır. Hakeza hocalarımızda hiçbir sıkıntı yaşamadı. Huzur ve güvenli ortam psikolojik olarak da daha iyi olması noktasında bir gönül ferahlığı  veriyor. 90 bin metrekarelik kapalı alanlar bittiğinde sosyal mekanlarda bitmiş olacak.  Valimizin  ve İç işleri Bakanımızın katkısı ile golf sahası yapıldı. Yakında zamanda bunu da hizmete açacağız. Sosyal mekanlar ve fiziki mekanlar bittiğinde doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesinin en iyi kampüsü olacak. Belki de Türkiye’nin sayılı kampüslerinden birisine sahip olacağız. Etrafımız Munzur, Kutu deresinden gelen sularla oluşan Uzun Çayır Barajı ile çevrili. Yanımızda hemen Dinar Deresi var ve müthiş bir doğamız var. Bu doğayı hiçbir yerde bulamazsınız Herkes huzur içerisinde yaşamlarını ve eğitimlerini devam ettiriyor” diye konuştu.

Üniversiteden memnun olduğunu aktaran öğrencilerinden  Fatih Almayaç ise, “Buraya ilk geldiğimiz zaman pek alışamadım. Birde dışarıdan gelen sesler vardı. Orası terör bölgesi diyorlardı. Ama geldikten sonra hiç öyle olmadığını gördüm. Burası gayet huzurlu ve güzel. Tam bir öğrenci şehri. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Eğlenebileceğimiz bir sürü alan var. Doğası ve manzarası çok güzel” diye kaydetti.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − one =

More in Haberler

To Top