Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kayıp üniversite öğrencisini arama çalışmaları sürüyor

Haberler

Kayıp üniversite öğrencisini arama çalışmaları sürüyor

Dersim’de 5 Ocak’tan beri kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku‘nun (21) bulunması için başlatılan arama çalışmaları sürüyor.

Üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun (21) bulunması için başlatılan arama çalışmaları sürüyor.

Diyarbakır’dan kente gelip çalışmaları takip eden Gülistan’ın yakınlarından dayısı Mehmet Nuri Kan, yeğeninin Cumartesi akşamı telefonda bir erkek arkadaşıyla tartıştığını, kendilerinin de bu kişiden şikayetçi olduğunu söyledi.

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku, Pazar günü sabah saatlerinde kaldığı yurttan ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamadı. Diyarbakır’da yaşayan ailesi kızlarına ulaşamayınca kente geldi. Ailenin başvurusu üzerine polis ve jandarma ekipleri, Gülistan Doku’nun bulunması için ortak arama çalışması başlattı. Gülistan Doku’nun son olarak Uzunçayır Baraj Gölü üzerindeki Diner Köprüsü yakınlarında görüldüğü ihbarı üzerine arama çalışmaları bu bölgeye kaydırıldı. Gülistan’ın baraj gölüne düşmüş olabileceği ihtimali üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü’ne görevli sualtı arama kurtarma ekipleri ile AFAD ekipleri Uzunçayır Barajı’nda arama çalışması başlattı. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki arama köpeklerinin de kullanıldığı çalışmalarda Gülistan’ın izine rastlanmadı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × four =

More in Haberler

To Top