Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim Belediyesinden günlük 200 aileye sıcak yemek

Haberler

Dersim Belediyesinden günlük 200 aileye sıcak yemek

Belediyeye ait aşevinde hijyenik şartlarda hazırlanan yemekler, belediyeye ait araçlarla ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Günlük 200’e yakın yaşlı, kronik hasta ve engelli aileye sıcak yemek verdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, “Günde iki çeşit yemek ile birlikte meyve de veriyoruz. Yaşlıların büyük bölümü uzun süreden beri evden çıkamıyorlar. Meyve ile onların bağışıklık sistemlerine destek olmak ve C vitamini ihtiyaçlarını karşılamak için küçük de olsa destek veriyoruz” dedi.

Esnafların da kendilerine destek sunduğunu dile getiren Maçoğlu, “Paket gıda dağıtımı da söz konusu. Bunları da yaşlı olmayan ancak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz. Yine Vefa Sosyal Destek Grubu ile birlikte çalışma yürütüyoruz” diye konuştu.

Yemeklerde kullanılan bakliyatın Ovacık Tüketim Kooperatifi tarafından organik olarak temin edildiğini söyleyen Başkan Maçoğlu, “Yine yöremizin balı ve pekmezi de gıda paketlerine ekliyoruz. Böylece üretimi de desteklemiş oluyoruz. Amacımız da bu. Hem sağlıklı gıda hem de üreticiye destek olmak” şeklinde konuştu.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 4 =

More in Haberler

To Top