Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Savunma Yürüyüşü'ne Ankara'da polis barikatı

Haberler

Savunma Yürüyüşü'ne Ankara'da polis barikatı

Baro ve meslek odalarının yapısını değiştirmeye hazırlanan iktidara karşı baroların başlattığı ‘Savunma Yürüyüşü’ Ankara’nın girişinde engellendi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

AKP ve MHP’nin barolar başta olmak üzere meslek kuruluşlarının yapısı ve seçim sistemini değiştirmeye yönelik yasa tasarısının bu hafta meclis gündemine getirilmesi beklenirken cuma günü bulundukları kentlerden Ankara’ya ‘Savunma Yürüyüşü’ başlatan barolar dün Ankara’ya ulaştı. Ankara’nın girişinde kurulan polis barikatıyla yürümelerine izin verilmeyen 60’a yakın baro başkanı ve çok sayıda avukat çıkan arbedede darp edildi. Baro başkanları polis barikatı önünde oturma eylemi yaparken, polisler, baro başkanlarının ‘özel mülkte’ oldukları gerekçesiyle oturma eylemine de engel olmak istedi. Açıklama yapan Emniyet Genel Müdürlüğü müdahalenin usulüne uygun gerçekleştiğini savundu.

Avukatlara yönelik müdahale kamuoyunun da tepkisini çekti. Sosyal medyada ‘Savunma Durdurulamaz’ başlığı gündem olurken, hükümetin baroların gücünden korktuğunu vurgulayan muhalefet, “Ankara’da yaşananlar hem demokrasi hem de yargı tarihinde kapkara bir gündür” değerlendirmesi yaptı.

Birgün

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + 13 =

More in Haberler

To Top