Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim'de koronavirüs vakaları artıyor, halk tedirgin

Haberler

Dersim'de koronavirüs vakaları artıyor, halk tedirgin

Dersim’de koronavirüs COVİD-19 vaka sayılarında artış sürüyor. Dışarıdan kente gelen insanlar aracılığıyla yayılan pandemi halkta paniğe neden oluyor.

Dersim’de yaz mevsimiyle birlikle yurt dışı ve yurt içinde yaşayan çok sayıda vatandaşın kente akın etmesi nedeniyle vaka sayısında artış yaşanmaya başladı.

Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun da korona virüsü testinin pozitif çıktığı kentte, vaka sayında başlayan artış sürmeye devam ediyor.

Dersim’de yaşanan insan yoğunluğu sonrası son bir hafta içinde 10 yeni koronavirüs vakası tespit edildi. 2 köy ise karantina altına alındı.250 hane ve bin nüfusuyla Dersim’in en büyük köyü konumundaki Burmageçit köyüne geçtiğimiz günlerde İzmit’ten gelen bir kadın önceki yıllarda ölen bir yakını için hayır yemeği verdi. Çok sayıda köylünün katıldığı yemeğin ardından kadının koronavirüs testi pozitif çıktı.

Yine Hozat ilçesine bağlı Altınçevre köyünde de yurt dışından gelen 2 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından filyasyon çalışması başlatıldı, köy karantinaya alındı.

Dersim’de yaşayan vatandaşlar il dışından ve yurt dışından gelen vatandaşlara yönelik karantina uygulanmadığı için ilde vaka sayısının arttığını düşünüyor. Vatandaşlar gerekli tedbirlerin alınmaması halinde hastalığın kendilerine bulaşmasından tedirginlik duyuyor.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 + fourteen =

More in Haberler

To Top