Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ovacık'ta 2 TİKKO mensubu öldürüldü

Haberler

Ovacık'ta 2 TİKKO mensubu öldürüldü

Terör Aranlar Listesinde kırmızı ve gri kategoride yer alan 2 örgüt mensubu öldürüldü.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

28 Temmuzda başlayan Yıldırım-4 Munzur Kutu Operasyonu kapsamında Ovacık kırsalında 2 örgüt mensubu öldürüldü.

Terör örgütü TİKKO üyesi olan 2 kişinin İçişleri Bakanlığı’nın terörden arananlar da 10 milyon lira ödüllü kırmızı kategoride yer alan “Nubar” kod adlı Erol Volkan İldem olduğu, diğerinin ise 500 bin TL ödüllü gri kategoride yer alan “Roza” kod adlı Fadime Çakıl olduğu belirlendi.

Valilik tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Ovacık Kırsalında, Yıldırım-4 Munzur Kutu Operasyonu kapsamında MİT, Jandarmamız ve Emniyetimizin ortak istihbari çalışmaları, İl Jandarma Komutanlığımızın başarılı operasyonu neticesinde; 2 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir.

         Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, Terör Arananlar Kırmızı Listede bulunan (10.000.000 TL’ye kadar ödülle) sözde TKP/ML-TİKKO Siyasi Komiseri Nubar (K) Erol Volkan İldem olduğu; etkisiz hale getirilen diğer teröristin ise Terör Arananlar Gri Listede bulunan (500.000 TL’ye kadar ödülle) Roza (K) Fadime Çakıl olduğu tespit edilmiştir.

         Ayrıca operasyon bölgesinde; 2 adet kalaşnikof piyade tüfeği, 1 adet el bombası, 2 adet şarjör, 1 adet güneş paneli, 45 adet pil, 4 adet şemsiye, 2 adet küçük tüp, 6 çift mekap ayakkabı, 3 adet terörist kıyafeti, 50 kg un, 30 kg çay, çok miktarda örgütsel doküman ve yaşamsal malzeme ele geçirilmiştir.”

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − 10 =

More in Haberler

To Top