Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim'de koronavirüs hastası hayır yemeği verdi, bütün köy karantinaya alındı

Dersim

Dersim'de koronavirüs hastası hayır yemeği verdi, bütün köy karantinaya alındı

Pertek’te bir köy, koronavirüs testi pozitif çıkan bir kişinin komşularına hayır yemeği vermesi nedeniyle köy karantinaya alındı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Dersim’de artan koronavirüs vakalarının nedenlerinden biri de kimi vatandaşların sorumsuzca davranışlar. Koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşın sorumsuzluğu yüzünden bir köy karantinaya alındı.

Dersim’in Pertek ilçesinde bir köy, koronavirüs testi pozitif çıkan bir kişinin komşularına hayır yemeği vermesi dolayısıyla karantinaya alındı.

Hayır yemeği verdi!

Tunceli Valiliği‘nden yapılan açıklamada, Pertek ilçesinde bir köyde Kovid-19 testi pozitif çıkan bir vatandaşın hayır yemeği verdiği belirtildi.

Vatandaşın Hıfzıssıhha kararına rağmen hayır yemeği verdiği belirtilen açıklamada, “Hayır yemeği düzenleyen ve yemeğe katılan 10 kişiye 1593 Sayılı Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesine istinaden kişi başı 3 bin 150 lira olmak üzere toplam 31 bin 500 lira idari para cezası uygulanmıştır. Ayrıca yemeği düzenleyen kişi hakkında karantina kurallarına uymama suçunu düzenleyen TCK’nın 195. maddesi gereğince adli işlem başlatılmıştır” denildi.

Muhtar hakkında işlem başlatıldı

Köyün karantinaya alındığı belirtilen açıklamada, köy muhtarı hakkında da Pertek Kaymakamlığı’nca yasal işlem başlatıldığı kaydedildi. 

Hayır yemeği veren kişinin, durumundan şüphelenerek Kovid-19 testi yaptırdığı ancak test sonucu çıkmadan komşularına hayır yemeği verdiği öğrenildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Bir 'hayır yemeği' vakası daha: Ovacık'ta bir köy karantinaya alındı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × five =

More in Dersim

To Top