Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kayıp 2 kardeş için suda ve karada arama yapılıyor

Haberler

Kayıp 2 kardeş için suda ve karada arama yapılıyor

Munzur Vadisinden kaybolan Mehmet ve Bozkurt Aydemir kardeşler için karada ve suda arama çalışmaları başlatıldı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

13 Eylül’de Munzur Vadisi’nde dağ sarımsağı aramaya çıkan ve bir daha kendilerinden haber alınamayan Mehmet ve Bozkurt Aydemir kardeşler için Munzur Vadisinde ve Munzur Çayında arama yapılacak. Arama çalışmaları drone ile havadan da yapılacak.

Arama çalışmaları bu sabah jandarma, AFAD ve gönüllüleri, dağcı ve Elazığ Su Altı Arama ekipleri ile civar köylerde bulunan vatandaşların katılımıyla, İHA, drone, helikopter, su üstü botları ile başlatıldı.

Valilik açıklamasında;

“Tunceli-Ovacık kara yolu civarındaki dağlık ve ormanlık alanda ve Munzur Nehri boyunca devam edilmiş maalesef bugün de havadan, karadan ve su içerisinde yapılan arama çalışmalarından sonuç alınamamıştır. Gece boyunca teknik imkanlarla arama çalışmaları sürdürülecektir. Yarın sabah saatlerinden itibaren havadan arama faaliyetlerinin yanı sıra Jandarma, AFAD, AFAD gönüllüleri, Elazığ Emniyeti su altı ekipleri, iz arama köpek timleri, BTK mobil baz araçları, profesyonel ve gönüllü dağcı birlikleri ile rafting ekiplerince karadan ve su içinde arama faaliyetlerine başlanacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × four =

More in Haberler

To Top