Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersimli hayırsever iş insanı Pülümür'deki tüm öğrencilere tablet hediye etti

Dersim

Dersimli hayırsever iş insanı Pülümür'deki tüm öğrencilere tablet hediye etti

Almanya’da yaşayan iş insanı Hasan Düzgün Pülümür’de eğitim gören 125 öğrenciye tablet hediye etti.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Almanya’da yaşayan Dersim Pülümürlü iş insanı Hasan Düzgün, ilçesindeki tüm ilk, orta ve lise öğrencilerinin eğitimlerine katkı amacıyla tablet gönderdi.

Pülümür İlçesi’nde bazı öğrencilerin uzaktan eğitim için tablet ihtiyacı olduğunun bildirilmesi üzerine Almanya’da yaşayan İş insanı Hasan Düzgün, sadece ihtiyaç sahibi değil tüm öğrencilere tablet hediye etmek istediğini söyledi.

Bunun üzerine Pülümür Belediyesi, Almanya Pülümürlüler Derneği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde ilçede ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan toplam 125 öğrenci belirlendi.

Ardından iş insanı Düzgün’ün bağışı ile alınan tabletler ilçe belediyesine gönderildi. İlçe Belediye Başkanı Müslüm Tosun da ilçedeki tüm öğrencilerin evlerinde tabletleri ulaştırdı.

İlçedeki bazı öğrencilerin tablete ihtiyaçları olduğunu öğrendiklerinde iş adamlarından destek istediklerini belirten Belediye Başkanı Müslüm Tosun, “Almanya Stuttgart’ta yaşayan iş insanımız Hasan Düzgün bu konuda destek sağladı. Biz ihtiyacı olan öğrencilere tablet alınmasını düşünürken iş insanı bütün öğrencilere destek sağlayabileceğini söyledi. Bizler bu süreçte tabletlerin özelliklerini belirterek altyapısını sağladık. İş insanı Almanya Pülümürlüler Derneği’ne eğitimde kullanılması amacıyla para yatırdı. Dernek de tabletlerin alımını sağlayarak bizim adresimize gönderdi. Pülümür’de toplam 125 öğrenci var ve tabletleri evlerinde teslim edildi” dedi.

Tabletlerin eğitim amaçlı kullanılması gerektiğini hatırlatan Başkan Tosun, “İş insanımızın da bizim de talebimiz öğrenciler kesinlikle tabletlere oyun yüklemesinler. Eğitim amaçlı kullansınlar. Alınan tabletlerin eğitimlerine ciddi katkısı olduğunu düşünüyoruz”ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − six =

More in Dersim

To Top