Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kadınları taciz eden ustayı kim koruyor?

Haberler

Kadınları taciz eden ustayı kim koruyor?

Dersim’de Fıstıkçıoğlu Künefe ve Kebap isimli restoranda çalışan Hüseyin Polat, iş yerinde çalışan kadınları taciz etti.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Dersim’de 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Hatun K., Fıstıkçıoğlu Künefe ve Kebap isimli işyerinde tacize uğradı, “Başka kadınlar uğramasın” diyerek suç duyurusunda bulundu. İşvereni tacizi kabul etti ama bir şey yapmadı.

İşyerindeki taciz olayı Cumhuriyet Gazetesinden Zehra Özdilek’in haberiyle ortaya çıktı.

Dersim merkez Atatürk Mahallesinde bulunan Urfalılara ait Fıstıkçıoğlu Künefe ve Kebap isimli restoranda usta olarak çalışan Hüseyin Polat isimli şahıs, iş yerinde çalışan Hatun K.’yı defalarca taciz etti.

İşletme sahibi tacizciye sahip çıktı!

Emniyete ve Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikâyette bulunan Hatun K., Hüseyin Polat’ın 45, 50 yaşlarında olduğunu belirterek, dilekçesinde, “Harçlık çıkarmak için kendi emeğimle çalışırken böyle bir şeye maruz kaldım. Yaşadığım rahatsızlığı işyeri sahibine bildirdim. İşten çıkacağımı söyledim. İş sahibi bana ‘Evet kendisi tam bir sapıktır. Dört elemanımız da daha önce bu yüzden işten ayrıldı. Onun adına utanıyorum. Senden memnunuz, ben ağabeyim konuşayım onu işten çıkartalım’ dedi. Ama ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi o adamla oturup kahvaltı ettiler” ifadelerine yer verdi. Her gün ağlayarak eve gittiğini söyleyen Hatun K., “İntiharın eşiğine geldim. İfade verdiğim için rahatsız oldular. Beni arayıp olayı büyüttüğümü söylediler. İşyeri sahibi daha önce bana söylediklerini yalanlayacağını söyledi. Sözde benim öfkemi dindirmek için söylemiş. Benden önce başka kadınlar bu tacize maruz kalmış. Ben işten ayrıldım ama benden sonra da kadınların bu tacize maruz kalmasını istemiyorum. Bana en son gelen bilgi adamın işten çıkarıldığı ama bilemiyorum daha önce de taciz etmiş kadınları ama işten çıkarılmamış” dedi.

Hüseyin Polat

Tacizciyi kim koruyor!

Üniversite öğrencisi Hatun K. tacizci Hüseyin Polat’ı önce iş yeri sahibine şikayet etti. Ardından polise ve savcılığa şikayet etti. Ancak ne işletme sahibi ne de savcılık tacizci Hüseyin Polat hakkında herhangi bir işlem yapmadı.

Başka kadınları da taciz etmiş

İsmini vermek istemeyen 21 yaşındaki başka bir üniversite öğrencisi ise Hüseyin Polat’ın tacizine kendisinin de maruz kaldığını belirterek ailesine söyleyemeye cesaret edemediğini söyledi. Üniversite öğrencisi, “Yaptıkları karşısında şoke oldum. Kötü hissettim. İşyeri sahibi ‘Onunla konuşacağım’ dedi. Çünkü benden önce de şikâyet almışlar. Ama bir şey yapmadılar. Ben de işten çıktım. Aileme söyleyemedim. Ama dava açılırsa mahkemede konuşacağım” dedi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − eight =

More in Haberler

To Top