Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim'den Kılıçdaroğlu'na destek, mafyaya tepki!

Haberler

Dersim'den Kılıçdaroğlu'na destek, mafyaya tepki!

CHP Dersim il örgütü mafya lideri Alaattin Çakıcı tarafından tehdit edilen Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yaptı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında söylediği “Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçılarını serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misiniz” sözleri sonrası mafya Alaattin Çakıcı tarafından mektupla tehdit edilmesi, Dersim’de basın açıklamasıyla protesto edildi.

Basın açıklamasında konuşan CHP İl Başkanı Ali Mustafa Çelik, “Ne partimizin bir üyesi ne bir yöneticisi ne de genel başkanımız, tehditlere pabuç bırakmayacaktır.” dedi.

Sanat Sokağında düzenlenen açıklamaya Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Baro Başkanı Avukat Kenan Çetin, ilçe belediye başkanları ve vatandaşların katıldığı açıklamada konuşan CHP İl Başkanı Ali Mustafa Çelik, mafya lideri Alaattin Çakıcı tarafından yapılan tehdit ve hakaretin sadece genel başkanlarına değil, Türkiye’nin toplumsal barışına, devlete, demokrasiye ve halka yapılmış bir tehdit olduğunu söyledi.

AKP ve MHP’nin tehdit karşısında sessiz kalmasına tepki gösteren Çelik, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu mermi ile korkutamadılar, suikast girişimi ile korkutamadılar, linç etmeye çalıştılar korkutamadılar, fezleke ile korkutamadılar. Şimdi de mafya bozuntusunun tehdit mektubu ile korkutmaya çalışmaktadırlar” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na da Kanal İstanbul Projesi hakkında söyledikleri için soruşturma açıldığını hatırlatan Çelik, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde olmasını eleştirdiği için hakkında fezleke hazırlanıyor. Yerel mahkemeler Anayasa Mahkemesi’nin kararlarını tanımıyor ve uygulamıyor. Düşünce açıklayan aydınlar, işini hakkıyla yapan gazeteciler cezaevlerinde tutuluyor. Şimdi de bir mafya bozuntusunun ana muhalefet liderini tehdit ettiği bir noktaya geldik. Demek ki hukuk reformu buymuş” şeklinde konuştu.

Konuya ilişkin tüm devlet yetkilileri ile Cumhuriyet Savcılarına göreve davet ettiklerini dile getiren İl Başkanı Çelik, “Ne partimizin bir üyesi ne bir yöneticisi ne de genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, mafya bozuntularının tehditlerine pabuç bırakmayacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında bu mafya çete düzenine son verilecektir. Bugüne dek baskılardan, tehditlerden ve saldırılardan korkmadık; bundan böyle de korkmayacağız. Bu ülkeyi mafya düzenine teslim etmeyeceğiz. Buradan Cumhuriyet savcılarını ve devleti göreve çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + 18 =

More in Haberler

To Top