Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Muzaffer Oruçoğlu kimdir?

Haberler

Muzaffer Oruçoğlu kimdir?

memleketi kars’da adı sanı bilinmeyen, benim memleketimin ise yıllardır sistematik olarak yakılıp yıkılıp yerle bir edilmesine direkt ve dolaylı katkı sağlamış, yangınına odun atmış şahsın; işgüzar yalaka belediyecilerin keyfiyetiyle isminin onore edilmesi düpedüz arsızlıktır.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Ekşi Sözlük yazar deli bi tane olsa yagla balla beslerim Muzaffer Oruçoğlu için bakın neler yazmış:

”Tunceli Mazgirt belediyesinde adı bir parka verilen tikko eski üyesi. insanda biraz vicdan/utanma olur! yıllar önce kurulan ve dersim’de konuşlanan bu yasadışı silahlı örgüt yüzünden yerel hakkın başına gelmedik kalmamış, cahil köylülerden yardım alan örgüt militanlarının peşine düşen asker sivil hakkın canına okumuştur. yaşın yanında kuru da gitmiş, yardım yataklık eden 1-2 aile varsa bile, topyekün bir köy sorgudan işkenceden geçirilmiştir. örgüt üyelerine ulaşmak için onlarca masum insan işkence görmüş, öldürülmüş, ailesinden topraklarından olmuştur.


örgütün hala dersim’de sivil insanları kendi kendine yargılayıp infaz ettiği, çekip vurduğu, haraç topladığı, evini aracını ateşe verdiği bilinmektedir.
belediyenin açıklamasına bakarsanız “nazım hikmet’in adını kütüphaneye verdik, ahmet arif’in isimini parka verdik. oruçoğlu da vartinik’ten miras olduğu için onun adını da parka verdik ve kendisini onore ettik.” diyor. nazım’la ahmet silah bomba kuşanıp dağa mı çıkmış, kurduğu örgüt sivilleri mi infaz etmiş, nazım yüzünden insanlar işkence mi görmüş! kiminle kim kıyaslanmaktadır. bu insanlar evrensel değerdir, peki oruçoğlu?


vartinik’de kan gövdeyi götürmüştür, doğru! peki vartinik’te işi neymiş bu kişilerin! dersim’de bulunma amaçları, silahlı örgüt kurmalarının maksadı neymiş! ne hedeflemişler de insanlık için, sonuca vardırmışlar! insanlık tarihine, yoksul köylü halka tarihsel bir katkıları olmuş da biz mi görememişiz! dersim, yıllardır bu gibi dersimli olmayıp ısrarla dersim’in başına çöken; çöktükleri yerin halkını geri bırakmaktan, korku baskı şiddet odağı olarak damgalamaktan, huzur ve refahını sabote etmekten başka bir işe yaradığı görülmemiş taşeron örgütlerle iflahını kesen, fırsatını bulduğunda da avrupa’da soluğu alan riyakar insanlardan çekti ne çektiyse. memleketi kars’da adı sanı bilinmeyen, benim memleketimin ise yıllardır sistematik olarak yakılıp yıkılıp yerle bir edilmesine direkt ve dolaylı katkı sağlamış, yangınına odun atmış şahsın; işgüzar yalaka belediyecilerin keyfiyetiyle isminin onore edilmesi düpedüz arsızlıktır.


siz avrupa’da resim yaparken kurduğunuz örgüt, dersim’i yakmaya insanları infaz etmeye, dağdaki çobandan bile haraç almaya, korku ve zulüm salmaya devam ediyor bayım. ve vaatlerinizde hep vurguladığınız gibi yoksul hala yoksul, ezilen hala ezik ve çaresiz yaşamaya çalışıyor. insanlara acı ve zulmünden başka bir şey vermediniz. siz belki dostlarınızı kaybettiniz, hapis yattınız, işkence gördünüz! ancak bunlar sizin bilinçli tercihlerinizin sonucuydu! peki size ulaşmak için askerin polisin sorguladığı işkence gören insanların, evleri taranan, kurşunlardan iki gözü kör olan masum bir çocuğun hesabını kime soracağız! bu günkü tikko’yu, şu anda dersim’de estirdikleri vahşet ve zorbalıktan dolayı eleştirebiliyor musunuz!”

21.07.2018 10:45 deli bi tane olsa yagla balla beslerim

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + seventeen =

More in Haberler

To Top