Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Pülümür-Erzincan karayolu ulaşıma kapandı

Dersim

Pülümür-Erzincan karayolu ulaşıma kapandı

Pülümür-Erzincan karayolu yoğun tipi ve sis nedeniyle ulaşıma kapandı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Pülümür-Erzincan karayolunun Mutu Köprüsü ile Pülümür Geçidi arasındaki bölümde yoğun tipi ve sis nedeniyle tüm araçların ulaşımına kapandı.

Tunceli Valiliği yaptığı açıklamada; ”Sis ve tipi nedeniyle Mutu Köprüsü (Erzincan il sınırı) ile Pülümür ilçe merkezi arasında kalan yol, ikinci bir duyuruya kadar tüm araçların geçişine kapatılmıştır.” dedi.

Dersim’in Pülümür ilçesinde 3 gündür aralıksız süren kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Dersim-Erzincan kara yolu üzerinde bulunan ilçede kar kalınlığı 1 metreye ulaşırken, sis ve tipi nedeniyle görüş mesafesinin düştü.

145 köy yolu ulaşıma kapandı

Dersim’de merkeze bağlı 10 köy ile Pülümür’de 40, Ovacık’ta 32, Çemişgezek’te 2, Hozat’ta 22, Nazımiye’de 21, Pertek’te 10 ve Mazgirt’te 8 olmak üzere toplamda 145 köy yolu ulaşıma kapandı. Valilik koordinesinde özellikle grup köy yollarında Özel İdare Genel Sekreterliği’ne bağlı karla mücadele ekiplerinin yol açma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Ovacık’ta kar kalınlığı 1.5 metreye ulaştı

Dersim’in Ovacık ilçesinde iki gündür aralıksız yağan kar yağışı sürüyor.

Kar kalınlığı, ilçe merkezinde bir metreyi geçti, köylerde ise iki metreye yaklaştı. Köy yollarının tamamen kapandığı ilçede, Ovacık Belediyesi, Karayolları 86’ncı Şube Şefliği ve Tunceli İl Özel idaresi Genel Sekreterliği Yol ve Ulaşım Hizmetlerine bağlı ekipler, yoğun çalışma yürütüyor.

İlçe merkezindeki vatandaşlar ise çatılarda biriken karı, ‘loğ’ dedikleri demir silindir ve küreklerle temizliyor.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three − one =

More in Dersim

To Top