Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dini nikahlı eşini zincire bağlayarak 6 ay boyunca işkence yapan cani Oktay Güler tutuklandı

Haberler

Dini nikahlı eşini zincire bağlayarak 6 ay boyunca işkence yapan cani Oktay Güler tutuklandı

Hozat’ta birlikte yaşadığı kadına 6 ay boyunca işkence yapan, cinsel istismarda bulunan Oktay Güler isimli cani tutuklandı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Hozat’ta dini nikahlı olduğu E.A’ya 6 ay boyunca işkence yapan Oktay Güler isimli cani tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Oktay Güler

Olay, 14 Mayıs’ta Hozat İlçesi Yenidoğdu köyünde yaşandığı ortaya çıktı. İddiaya göre, şüpheli Oktay Güler, 6 ay önce birlikte yaşamaya başladığı 22 yaşındaki E.A.’ya kısa süre içinde çeşitli işkenceler uygulayarak, zincire bağlayıp, aylarca cinsel istismara maruz bıraktı. Genç kadının evden kaçarak, sığındığı köydeki komşularına olayı anlatması üzerine şüpheli, jandarma tarafından gözaltına alındı. Jandarmada ifadesi alınan şüpheli Hozat Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık tarafından ifadesi alınarak tutuklanma istemiyle Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen şüpheli, tutuklanarak Elazığ Cezaevine gönderildi.

‘6 ay boyunca sistematik işkence yapmış’

Mağdur E.A.’nın Avukatı Alişer Ölmez, “Ama olayı bir bütün olarak değerlendirdiğimiz zaman 6 aylık bir süreci kapsıyor. 22 yaşındaki bir genç kız, genç bir kadın bana göre çocuk yaşta. Son derece kötü durumdaydı. Ağzı, yüzü, gözü mosmordu. Vücudunun çeşitli yerlerinde darp izleri vardı. İnsanlık dışıydı. Sırtında, kollarında, ayaklarının zincire vurulması neticesinde meydana gelen çürükler vardı. Kız psikolojik olarak çok kötüydü. Yaşadığı ağır travma neticesinde kendini rahat ifade edemiyordu. Bir kase yoğurdu boğazı şiştiği için ağız içi yara olduğu için yiyemiyordu” dedi.

Gece bir zinciri kendi ayağına, bir zinciri kadının ayığına bağlıyormuş

Oktay Güler ile kaçtıktan birkaç gün sonra kızın çeşitli işkencelere maruz kalmaya başladığını aktaran Avukat Ölmez, “Kıza birkaç gün sonra kötü davranmaya başlıyor. Küfürler, hakaretler, tehditler ve bu zamanla sistematik işkenceye dönüşüyor. Ailesinin yanına gitmesine izin vermiyor. Kızı saçından sürüklüyor, kemerle dövüyor, kapının önüne çıkmasına izin vermiyor. Geceleri yatarken bir zinciri kendi ayağına bir zinciri de kadının ayağına bağlayıp öylece yatıyormuş. Evde yokken iki ayağını zincirleyip öyle çıkıyormuş. Bu şekilde yoğun baskı ve şiddet görüyor. Ayrıca geceleri istemediği halde zorla tecavüz edip ters ilişkiye girmeye zorluyormuş” diye konuştu.

Müvekkilinin önce korkusundan şikayetçi olmadığını sadece ailesinin yanına gitmek istediğini belirten Ölmez, “Olay bize intikal ettiğinde şikayetçi olmamıştı. Tekrardan kolluk kuvvetlerine durumunu anlattığımızda kızı tekrar çağırıp dinledik ve olayın feci bir boyutta olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine jandarma ekipleri çocuğu tekrar gözaltına aldı. Biz daha sonra müvekkilliğimi jandarma eşliğinde darp raporu için Tunceli Devlet Hastanesi’ne sevk ettik. Oktay Güler de tutuklandı. 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × two =

More in Haberler

To Top