Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Türkiye'de orman yangınları: 21 ilde 63 orman yangını

Haberler

Türkiye'de orman yangınları: 21 ilde 63 orman yangını

Son üç günde 21 ilde 63 orman yangını çıktı. Binlerce hektar orman yandı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Türkiye’nin 21 ilinde çıkan yangınları bir kısmı devam ediyor, 4 kişi hayatını kaybetti.

Son üç günde 21 ilde 63 orman yangını çıktı. Bakanlık bunlardan 20’sinin devam ettiğini, 43’ünün kontrol altına alındığını duyurdu. Marmaris’te 1 kişi hayatını kaybetti ve toplam can kaybı 4’e yükseldi.

Antalya’nın Manavgat, Adana’nın Kozan, Mersin’in Aydıncık ve Bozyazı ilçeleri ile Osmaniye merkeze bağlı Dereobası ve Kadirli ilçelerinde orman yangınları etkisini sürdürüyor. Gün içinde Marmaris, Milas, Bodrum, Didim, Karaman ve Kütahya’da da orman yangınları çıktı.

Orman yangınları nedeniyle binlerce hektar ormanlık alan kül olurken, bu ormanlarda yaşayan börtü böcek, yabani hayvanlar öldü.

Müdahalenin yetersiz kaldığı orman yangınları bir çok yerde devam ediyor.

Sabotaj şüphesi

Peş peşe gelen yangın haberleri sebebiyle sabotaj şüphesi akıllarda. Şimdiye kadar Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Güvercinlik-Kuyucak mevkiindeki, Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı da İçmeler bölgesindeki yangınla ilgili soruşturma başlatıldığını duyururken, yangınların çıkış nedeni de araştırılıyor. 

Ancak CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, dün gece İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğünü, yangınların “bir sabotaj sonucu çıktığına dair istihbarat bilgisine henüz ulaşılmadığını” belirtmiş, Soylu’nun “Yangınların aşırı sıcak dolayısıyla çıkabileceğini düşündüklerini ifade ettiğini” söylemişti.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × one =

More in Haberler

To Top