Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kılıçdaroğlu, Gülistan Doku için Dersim’e heyet gönderecek

Haberler

Kılıçdaroğlu, Gülistan Doku için Dersim’e heyet gönderecek

Yetkililerle görüşmesinin ardından rapor hazırlayacak olan CHP,  Doku’nun akıbetini Meclis’te tekrar gündeme getirecek ve İçişleri ile Adalet Bakanlığı ile temas kuracak.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dersim’de 5 Ocak 2020’den bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun ailesiyle Meclis’te bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, Gülistan Doku’nun annesi Bedriye Doku, babası Halit Doku ve ablası Aygül Doku ile Meclis’teki makamında görüştü. Görüşmede, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile CHP Dersim Milletvekili Polat Şaroğlu da hazır bulundu.

Dersim’de 5 Ocak 2020 tarihinden bu yana, 781 gündür haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun annesi Bedriye Doku, babası Halit Doku ve ablası Aygül Doku Meclis’te siyasi parti temsilcileriyle bir araya geldi.

HDP’nin grup toplantısında kürsüden konuşan Aygül Doku, “Herkes Gülistan’ın karanlığına sahip çıksın, Gülistan’ı karanlıkta bırakırsak umudumuzu tüketeceğiz” ifadelerini kullanırken Doku ailesi Meclis’te grubu bulunan tüm siyasi partilerin temsilcileriyle görüşme gerçekleştirdi. Doku ailesinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla yaptığı görüşme ise yaklaşık 20 dakika sürdü.

KILIÇDAROĞLU HEYET GÖNDERİYOR

Gülistan Doku’nun anne, baba ve ablası CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na bugüne dek yaşadıkları mağduriyeti anlattı, soruşturma sürecinin eksik olduğunu vurguladı. Doku ailesinin yaşadıklarını dinleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, Doku’nun akıbetine ilişkin kurumların duyarsız olmasının nedeninin mutlaka açıklanması gerektiğini söyledi. Gülistan Doku’ya ilişkin hukuk alanında eksik bir soruşturmanın yapıldığını belirten CHP lideri, “yeterince duyarlılık gösterilmediğini” ve “şüpheler olduğunu” ifade etti.

Gülistan Doku’nun ailesiyle görüşen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP İnsan Hakları’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ile İstanbul Milletvekili Zeynel Emre’yi görevlendirdi.

Bir heyet olarak CHP, Dersim’e giderek Gülistan Doku’ya ilişkin savcılık ve emniyet müdürlüğü ile görüşmeler yapacak. Yetkililerle görüşmesinin ardından rapor hazırlayacak olan CHP,  Doku’nun akıbetini Meclis’te tekrar gündeme getirecek ve İçişleri ile Adalet Bakanlığı ile temas kuracak.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 + twenty =

More in Haberler

To Top