Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

AKP İl Başkanını törenle karşılayan komutan görevden alındı!

Haberler

AKP İl Başkanını törenle karşılayan komutan görevden alındı!

AKP İl Başkanı için askeri karşılama töreni düzenleyen karakol komutanı görevden alındı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, “ Vali ve askeri yetkililerle görüşüp gerekli bilgileri aldım. Karakol komutanı görevden alındı” dedi.

AKP İl Başkanı Sercan Özaydın, Gedikler Jandarma Karakolu’nu ziyaret ettiği esnada karakoldaki askerlerin, Özaydın’ı tören kıtası ile karşılandığı olayla ilgili Tunceli valiliğinin incelemesi devam ederken CHP Dersim Milletvekili Polat Şaroğlu, karakol komutanın görevden alındığını söyledi.

Milletvekili Şaroğlu, “ Dün akşam saatlerinde Çemişgezek ilçemiz Gedikler Jandarma Karakolu’nda AKP Tunceli il başkanı için düzenlenen askeri tören görüntüleri medyaya düştü. Bir siyasetçi olarak bu görüntüleri tasvip etmiyorum. AKP hükümetinin devleti işgal etme çabasının fotoğrafıdır bu. Türkiye tarihinde bu durum ilk defa yaşanıyor. AKP İl Başkanı bu fotoğrafı kamoyuna paylaşarak, neyi yansıtmak istiyor ve neyi amaçlamak istiyor. Şanlı türk ordusunun bu görüntülerle gündeme gelmesi kabul edilebilir bir durum değil. Dün geceden beri hem Tunceli valisi hem İl Jandarma Komutanlarıyla görüşmeler yapıyorum. Bugün sabah saatlerinde vali ve Jandarma Komutanıyla yaptığım görüşmede karşılama törenini hazırlayan karakol komutanın görevden alınarak merkeze çekildiği, hakkında başlatılan soruşturmanın devam ettiğini öğrendim. Başlatılan soruşturma kapsamında bir Jandarma heyetinin de karakola giderek gerekli soruşturmayı yürütecekleri bilgisi bana verildi. Bizde bu durumun takipçisi olacağız. ” dedi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 3 =

More in Haberler

To Top