Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kızılay depremzedelere parayla çadır ve gıda satmış!

Haberler

Kızılay depremzedelere parayla çadır ve gıda satmış!

Kızılay’ın AHBAP’a 22.500 TL’den çadır sattığı ortaya çıktı. Skandalın ardından vatandaşlar Kızılay’a tepki gösterdi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Kuruluş amacı afetlerde vatandaşa çadır ve yardım götürmek olan Kızılay tam bir ticarethane çevrilmiş durumda.

Kızılay’ın depremzedelere 22.500 TL’den çadır sattığı ortaya çıktı. Skandalın ardından vatandaşlar Kızılay’a tepki gösterdi.

AHBAP’ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Arkadaşlarımız, Kızılay’ın iştirakinde olan Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş ile görüşme gerçekleştirdiler. Ellerinde 2050 adet olduğunu öğrendiğimiz çadırların sözleşmesini hemen yaptık ve ertesi sabah 2050 tane çadırı deprem bölgesine gönderdik” denildi.

AHBAP, Kızılay’dan çadır satın alıp deprem bölgesine gönderdiklerini açıkladı. Açıklamada, “Arkadaşlarımız, Kızılay’ın iştirakinde olan Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş ile görüşme gerçekleştirdiler. Ellerinde 2050 adet olduğunu öğrendiğimiz çadırların sözleşmesini hemen yaptık ve ertesi sabah 2050 tane çadırı deprem bölgesine gönderdik” ifadelerine yer verildi.

Hem çadır satmışlar hem de gıda kolisi!

Ahbap’ın Kızılay’dan çadır almasının ortaya çıkmasının ardından Haluk Levent Kızılay’dan konserve gıda ürünü de satın aldıklarını ifade etti. Levent, satışa yönelik eleştirilere “Bunların muhatabı ben değilim Kızılay yönetimi karar alır, parayı iade eder, ben orasını bilemem” diyerek cevap verdi.

Ahbap Derneği’nin kurucusu ve başkanı Haluk Levent Fox TV’de katıldığı canlı yayında başında olduğu Ahbap’ın bölgeye götürdüğü yardımların ve Kızılay’dan alınan çadırlarla ilgili detayları paylaştı.

Levent, tartışma konusu olan çadır satışıyla ilgili şunları söyledi:

*”15 bin 250 adet çadır aldık. 2 bin 50’si Kızılay’dan alındı. 13 bin 200 tanesi de başka firmalardan alındı. 28 tanesinin faturasını yayınlayacaktık zaten. Arkadaşlar Kızılay’ın internet sitelerinden çadır sattığını görmüşler. Sitelerde var. Ankara Eczacılar Odası da almış biz niye almayalım?”

‘Barbunya konserve aldık’

Levent, Kızılay’dan gıda da satın aldıklarını belirtti ve “Kızılay’dan barbunya, konserve aldık. Muhatap ben miyim? Bir dakika bile önemli. Kızılay yönetimi karar alır, parayı iade eder. Onu ben bilemem.” dedi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × three =

More in Haberler

To Top