Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

MEB açıkladı: 15 Zazaca öğretmeni atanacak

Haberler

MEB açıkladı: 15 Zazaca öğretmeni atanacak

45 bin öğretmen atamasında atama takvimi ve kontenjan dağılımı netleşti.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen ataması için ön başvuruların 27 Mart-1 Nisan tarihlerinde alınacağını, atamaların ise 8 Mayıs’ta yapılacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yeni öğretmen atama takvimine ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Öğretmen adaylarımızın ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri 27 Mart-1 Nisan tarihleri arasında alınacak. Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 4 Nisan’da ilan edilecek. Sözlü sınavlar, 7-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek, sonuçlar ise 18 Nisan’da açıklanacak. Öğretmen adaylarının atama tercihlerini 2-6 Mayıs tarihleri arasında alacağız, atama sonuçlarını ise 8 Mayıs’ta açıklayacağız. Öğretmenlerimiz 1 Eylül’den itibaren de okullarında görevlerine başlayacak. Sürecin eğitim ailemize katılacak tüm öğretmen adaylarımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”

Zazacaya 15 kontenjan

45 bin öğretmen atamasında branş bazında atama sayıları belli oldu. Zazaca öğretmenliği için 15 kontenjan ayrıldı. Bu son yılardaki en yüksek sayı. Ataması yapılan öğretmenler 1 Eylül’de göreve başlayacak.

Atama süreci

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × four =

More in Haberler

To Top