Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

CHP, seçim startını Kılıçdaroğlu’nun memleketinden başlattı

Haberler

CHP, seçim startını Kılıçdaroğlu’nun memleketinden başlattı

CHP Dersim İl Başkanlığı seçim startını Kılıçdaroğlu’nun memleketi Nazımiye’de başlattı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Cumhuriyet Halk Partisi, Tunceli merkezde seçim bürosu açılışı gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun doğduğu topraklar olan Dersim’in Nazımiye ilçesine konvoy eşliğinde giden Milletvekili Adayı Hüsniye Karakoyun ve partililer, burada toplanan vatandaşlara hitaben birer kısa konuşma yaptı. 

Cumhuriyet Halk Partisi Dersim İl Başkanı Hıdır Mercan, Milletvekili Polat Şaroğlu, CHP’li belediye başkanları, il ve ilçe örgütü temsilcileri, partililer ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen açıklamada, birlik vurgusu yapıldı.

“HEM CUMHURBAŞKANI HEM MİLLETVEKİLİ İÇİN OY İSTİYORUM”

Nazımiye’de coşkulu bir topluluğa hitap eden CHP İl Başkanı Hıdır Mercan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun kadınların siyasette yer alması gerektiğine yönelik sözlerini hatırlattı. Mercan, “Sayın Genel Başkanımız Nazımiye ilçemizden hem kendisi için hem de milletvekili adayımız için yüzde yüz oy istiyorum dedi. Genel Başkanımız bu seçimde partimiz ve milletvekili adayımız için güçlü destek istiyor.” ifadelerini kullandı.

“KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA YAKIŞIR ÇALIŞMA YÜRÜTECEĞİZ”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun doğduğu topraklarda kendisine yakışır seçimin gerçekleşmesi gerektiğinin altını çizen CHP Milletvekili Polat Şaroğlu, “Burada bir zafer elde edeceğiz. Cumhuriyet’in yeni yüzyılında yeni bir Kemal getireceğiz. Memleketimizde Kemal Kılıçdaroğlu’na yakışır bir seçim çalışması yürüteceğiz. Ülkenin sıkıntıları ortadayken, bireysel çıkarları düşünmeden sonuna kadar savaşıp alnımızın akıyla çıkacağız” diye konuştu.

“KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN NAİFLİĞİNİ, KAMER GENÇ’İN CEVVALLİĞİNİ KENDİME DÜSTUR EDİNDİM”

15 Mayıs tarihinin herkes için bir milat olacağını söyleyen CHP Dersim Milletvekili Adayı Hüsniye Karakoyun, “Bu coşkuyu, bu heyecanı görerek herkes o büyük güne kendisini hazırlasın. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun birleştirici gücü, naifliği ve zerafetini, Sayın Kamer Genç’in mücadeleci ruhunu kendimde topladım. Yıllarca ‘farklılıklarımız zenginliğimizdir’ cümlesini duyduk ama bunun hikayeden ibaret olduğunu yaşadık. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olduğunda biz gerçekten farklılıkların zenginlik olduğuna tanıklık edeceğiz. Eğitimde birinci olan bir kentte yaşıyoruz. Üniversiteyi birincilikle kazanan çoban genç haberleri okuyoruz çoğunlukla. Ama sonra o başarılı gençlerimiz nüfus cüzdanında ‘Doğum yeri: Tunceli’ yazdığı için haklarını alamıyor. Kamuda iş bulamıyor. İşte ben bu gasp edilmiş tüm haklarımızı geri almak için orada olacağım.” dedi.

“DOĞDUĞUMUZ TOPRAKLARDA DOYMAMIZA İZİN VERİLMEDİ”

Nazımiye ilçesindeki seçmenlerin oyunun önemine vurgu yapan Karakoyun, “Biz bu ilçeden bir Cumhurbaşkanı çıkaracağız. Sizlerin oyu çok kıymetli. Herkesin desteğine ihtiyacımız var. Bu kentin sorunlarını, bu ülkenin Cumhurbaşkanına yani Kemal Kılıçdaroğlu’na taşıyacak bir vekile ihtiyaç var. Sürekli göç veriyoruz. Çünkü; doğduğumuz topraklarda doymamıza izin verilmiyor. Sürekli göç verdik çünkü aykırı görüldük. Yine bir ülkede adalete inanç sarsıldığında kimse orada yaşamak istemez. Bizim zamanımızda bu sorunları çözeceğiz. Birlikte başaracağız. Birleşe birleşe kazanacağız” diye konuştu.  

Açıklama, “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganları ve alkışlarla sona erdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Dersim Milletvekili adayı Hüsniye Karakoyun ve beraberindeki heyet, açıklama sonrası esnaf ziyaretinde bulundu. Halkın sorunlarını dinleyen Karakoyun ve beraberindeki heyet, TBMM eski Başkanvekili ve CHP eski  Dersim Milletvekili Kamer Genç’in mezarını ziyaret etti.

Ardından Dersim merkeze konvoy eşliğinde dönen CHP’liler, Moğultay Mahallesindeki seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × one =

More in Haberler

To Top