Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

MHP’liler Dersim otobüsünü yakmaya çalıştı!

Haberler

MHP’liler Dersim otobüsünü yakmaya çalıştı!

MHP’li faşist bir grup Gümüşhane’de Dersimlilere ait otobüsü yakmak istedi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Üzerinde MHP bayrakları asılı olan bir araç, Can Dersim Tuncelililer firmasına ait şehirlerarası yolcu otobüsünü uzun süre takip ettikten sonra yolunu kesti. Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) konuya dair yaptığı açıklamada, “Olumsuz bir durum yaşanmaması sevndirici olsa da yetkilileri acilen bu konuda gerekli önlemleri almaya davet ediyoruz. Bu ve benzeri Irkçı saldırıları asla kabul edemeyeceğimiz gibi vatandaşlarımızı da sağduyulu olmaya çağırıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Araçtan inen kişiler yolcu otobüsünü yakacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanı seçimleri ikinci turunun gerçekleştiği 28 Mayıs akşamı Dersim-Samsun seferini düzenleyen Can Dersim Tuncelililer firmasına ait şehirlerarası yolcu otobüsünün yolu, Gümüşhane’de MHP üyesi olduğu iddia edilen kişiler tarafından kesildi. Ellerinde MHP bayraklarıyla otobüsün camlarına vuran ve zorla kapıları açmak isteyen kişilerin aracı saatlerce alıkoyarak yakmak istedi.

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Samsun seferini düzenleyen üyemiz Can Dersim Tuncelililer firmasına ait şehirlerarası yolcu otobüsünün yolu Gümüşhane’de bir grup tarafından kesilerek provokasyon girişiminde bulunulmuştur. Olumsuz bir durum yaşanmaması sevndirici olsa da yetkilileri acilen bu konuda gerekli önlemleri almaya davet ediyoruz. Bu ve benzeri Irkçı saldırıları asla kabul edemeyeceğimiz gibi vatandaşlarımızı da sağduyulu olmaya çağırıyoruz. Ülkemizde son zamanlarda giderek güçlenen, halkların dayanışmasından rahatsız olan ve kaostan beslenenlere fırsat vermeyin” ifadelerine yer verildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × five =

More in Haberler

To Top