Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Alevi Kültür Dernekleri Katliamı Kınadı

Gündem

Alevi Kültür Dernekleri Katliamı Kınadı

Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Engin Gündük, Suriyeli teröristlerin Alevi köyünde yaptığı katliamı kınadı. Gündük, Başbakanın katliam karşısında susmasını vicdansızlık olarak niteledi.

Dersimnews.com 

İşte Engin Gündük’ün açıklaması:

Sevgili dostlar bir yılı aşkın süredir Suriye de devam eden ve demokrasi gelecek yalanlarıyla süslenen bir vahşet yaşanmaktadır. Bu vahşetin bir demokrasinin ötesinde emperyalizmin ve uşaklarının savaşı olduğunu her seferinde söylememize rağmen, iddialarımızın yalan olduğu hatta Esatçı olmakla suçlandık. Ne yazık ki ülkemizi yönetenler bu kirli savaşın tarafı olarak binlerce masum insanın kanına girilmesinde etkin rol almışlardır. Gerek silah ve barınma gerekse uluslar arası kamuoyun desteğinin sağlanmasında en üst seviyede girişimleriyle üzerilerine düşeni fazlasıyla ifa etmişlerdir.

Her seferinde yapılan katliamların meşrulaştırılmasında sanki Suriye devleti yapıyormuş gibi sunmuşlardır. Katliamları Esedleştirip Alevileri Nusayrileştirmek’te yetmedi. Dün alınan haberlere göre Hama yakınlarındaki Akrab köyüne saldırı düzenlenmiş ve olay tam iki yüz Alevinin ölümüyle sonuçlanmıştır. Başından bu yana en kanlı ve en çok alevinin öldüğü saldırı olarak kayıtlara ve haberlere düşen bu olay göstermiştir ki Suriye de bir demokrasi mücadelesinden çok mezhep çatışması vardır. Bu gerçeği her ne kadar saklasalar da gerçek bütün çıplaklığıyla gözler önüne serilmiştir. Artık hiç kimse bizim suçumuz yok haberdar değiliz diyemez.

200 SÜNNİ ÖLSEYDİ BAŞBAKAN YİNE SUSACAK MIYDI?

Bu gün Suriye de iki yüz Aleviyi katledenler dün bu ülkede ve benzeri ülkelerde eğitilmiş katil sürüsünden oluşmaktadır. Katil sürülerini eğiterek ve besleyerek yüzlerce masumun kanına girenler halkın vicdanın da bir kez daha mahkûm olmuşlardır. Her defasında Alevilere olan kinini ve nefretini kusanlar ne kadar mutlu olduklarını kelimelerle ifade edemediklerinden olsa susuyorlar. Tüm vicdanlara sesleniyorum eğer Esad yapmış olsa ve iki yüz Sünni ölse bu ülkenin ve başbakanın tavrı ne olurdu Allah aşkına. Bu kadar basit midir ölüm yoksa ölenlerin Alevi olması  mı bu kadar basit kılmıştır. Eğer var ise vicdanlarınıza lütfen seslenin, ne olacak bunun sonu, meşru mudur bu ölümler bir daha sorun kendinize. Bu ateşin yarınlarda nerelere ulaşacağını tahmin edemeyenler Amerikanın çıkarlarını kendine çıkar edinenlerdir. Tüm İslam coğrafyasının haline baktığınızda bunu anlamanız zor olmayacaktır. Her tarafı yangın yerine çevirmelerinde bu insanların demokrasi isteklerinin olmadığını biliyoruz. Bu ölümleri asla çocuklar istemedi kadınlar istemedi erkekler istemedi.

Kısacası insanım diyen ve yüreğinde insan sevgisi olanlar istemedi. Bu savaşı Aleviler istemedi ama ölüyorlar, ölmeleri sadece alevi oluşlarından ne garip. Daha dün Dersim’den dolayı literatürde arayıp özür dileyenlerin bu gün yeni Alevi katliamlarında rol alıyor olması ne garip.!   Orada ölenlerde tıpkı Dersim de olduğu gibi odalara doldurulup katlediliyor.
AMAÇ DEMOKRASİ DEĞİL ALEVİLERİ KATLETMEK

Artık şapka düşmüş ve kel görünmüştür. Adaletten haktan hukuktan dem vuranların demokrasi anlayışının nasıl bir çöktüğünün resmidir. Kimse bize bunun bir ileri demokrasinin gereği olduğunu söylemesine gerek kalmamıştır. İleri demokrasinin adı ALEVİ KATLİAMI olmuştur. Mübarek olmayacaktır bunu yapanlar mutlaka er ya da geç cezalarını bulacaklardır. Masum insanların kanına kim olursa olsun girenleri nefretle kınıyoruz. Nasıl ve kimden olursa olsun katillere lanet olsun.  Herkes bilmelidir Suriye ya da başka ülkede emperyalizm ve uşaklarının savaşını Aleviler üzerinden meşrulaştırmasına müsaade etmeyeceğiz. .Tarihin her sayfasında olduğu gibi suçumuz Hüseyni duruş sa bu suçu işlemeye devam edeceğiz.

Biz sizinle savaşamasak ta sonsuza kadar katiliğinizi yüzünüze söylemeye  katliamlarınızın karşısında dik durmaya ve tıpkı Kerbela’nın annesi Zeynep Ana gibi anlatmaya devam edeceğiz.

Bütün kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Engin GÜNDÜK
Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 + 6 =

More in Gündem

To Top