Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

İslamcı Teröristler Alevi Köyünde Katliam Yaptı: 200 Ölü

Gündem

İslamcı Teröristler Alevi Köyünde Katliam Yaptı: 200 Ölü

Yaklaşık 20 aydır  Esad’ı devirmek için çatışan Suriyeli teröristler dün,  Alevilere yönelik saldırıların en büyüğü gerçekleştirdi. Katliamda 200 kişi öldü.

Dersimnews.com
– Türkiye’nin Hatay kamplarında beslediği El Kaide militanları Suriye’de katliam yaptı. Hama şehrine bağlı Akrab köyünde bombalı saldırı düzenleyen İslamcı teröristler 200 Aleviyi katletti.

Bombalı saldırıların  Suriyeli isyancılar tarafından düzenlendiği ve Alevilere yönelik bir intikam girişimi olduğu ortaya çıktı.

Reuters haber ajansı toplam ölü ve yaralı sayısının 200 olduğunu bildirirken merkezi İngiltere’de bulunan ve silahlı muhalefete yakınlığıyla bilinen Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) sayının 125 civarında olduğunu açıkladı. BBC ise 300 kişinin ölmüş olabileceğini yazdı.

SOHR Direktörü Rami Abdul Rahman, ölü ya da yaralı sayısı konusunda ellerinde net bir bilgi olmadığını belirterek, “İsyancıların bu saldırının arkasında olup olmadığını bilmiyoruz ancak öyleyse bu Alevileri hedef alan en kapsamlı intikam saldırısı” dedi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + seventeen =

More in Gündem

To Top