Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Cumartesi Anneleri Berfo Ana’yı Uğurladı…

Gündem

Cumartesi Anneleri Berfo Ana’yı Uğurladı…

105 yaşında hayata gözlerini kapatan kamuoyunun Berfo Ana olarak tanıdığı Berfo Kırbayır için  Cumartesi Anneleri Galatasaray Lisesi önünde tören düzenledi.


Dersimnews.com/İstanbul
– Dün sabah vefat eden 105 yaşındaki Berfo Ana son kez Galatasaray Meydanı’ndaydı. 33 yıldır oğlu Cemil Kırbayır’ı arayan Berfo Ana için Galatararay Lisesi’nin önünde tören düzenlendi.

Cumartesi Anneleri olarak bilinen kayıp yakınlarının sembol ismi Berfo Kırbayır son kez Galatasaray Meydanı’ndaydı.
Kayıp oğlu için onlarca kez Galatasaray’da eylem yapan Berfo Ana’nın bu kez cenazesi meydana geldi. 105 yaşında ölen Berfo Kırbayır gibi yakınları gözaltında kaybolan aileler de tören için oradaydı.

‘ANAMIN GÖZÜ AÇIK GİTTİ’

Berfo Kırbayır’ın kızı Fatma Kırbayır, feryat etti, “Anamın gözü açık gitti, diğer anaların gözü açık kalmasın, başka analar yanmasın, feryatlar olmasın” diyerek, Başbakan’a seslendi: “Ne olur artık verdiğiniz sözü tutun.”

Oğlu Mikail Kırbayır, “İnsanları diğer canlılardan farklı kılan onurluca yaşamasıdır” dedi. Berfo Ana’nın 33 yıldır mücadele ettiğini hatırlatan Kırbayır, eliyle devlete teslim ettiği evladının kemiklerini bulmak için mücadale etti söyledi ve ekledi: “Hesaplaşmak mahşere kaldı.

Berfo Ana’nın cenazesi memleketi Ardahan Göle’de toprağa verilecek.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven + 6 =

More in Gündem

To Top