Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ali İsmail Korkmaz Davası 9 Ekim’e Ertelendi

Gündem

Ali İsmail Korkmaz Davası 9 Ekim’e Ertelendi

Eli sopalı polisler ve siviller tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın üçüncü duruşması bugün Kayseri’de görüldü. Duruşma 9 Ekim tarihine ertelendi. 

Dersimnews.com

DURUŞMA 9 EKİM’E ERTELENDİ

Ali İsmail Korkmaz davasında Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi 4’üncü duruşmanın 9 Ekim’de yapılmasını, eksik evrakların da bu tarihe kadar tamamlanmasını kararlaştırdı. Mahkeme heyeti bu arada, tutuklu sanıklar polis memuru Mevlüt Saldoğan, fırıncı İsmail Koyuncu, Ramazan Koyuncu, Muhammet Vatanseven, fırın işçisi Ebubekir Harlar’ın tutukluluk hallerinin devamına, tutuksuz sanık polis memurları Şaban Gökpınar, Hüseyin Engin, Yalçın Akbulut’un tutuksuz olarak yargılanmalarının devamına da karar verdi.

3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, 9 Ekim’de yapılacak duruşmaya kadar TÜBİTAK, Eskişehir Sağlık Müdürlüğü, Adli Tıptan gelecek yazıların sorulmasına, Eskişehir Jandarma Komutanlığına olayla ilgili  zanlıların iddia ettiği Ali Taran ve Uğur Dingiz kişilerin jandarmada görevli olup olmadığının yazı yazılmasına, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ne yazı yazılarak sanık Şaban Gökpınar’ın telsizi olup olmadığı ve olay günü telsiz görüşmesi yapıp yapmadığının sorulmasına, Ali İsmail Korkmaz’ın arkadaşları Yaşar Kolkuvvet ve Tuna Tiryaki’nin ifadelerinin alınmasına, zanlılardan Ramazan Koyuncu’ya avukat verilmesi için yazı yazılmasına, bilirkişi raporlarının da dosyaya eklenmesini eskişehir jandarma komutanlığına yazılması yolunda da karar aldı.

Eskişehir’deki Gezi Parkı Direnişi’nde dövülerek katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın davasında üçüncü duruşma bugün Kayseri’de görülüyor. Kayseri’deki duruşmaya İstanbul ve Ankara ile çevre illerden de katılım var.

ali-ismail-korkmaz-davasi-kayseri

Gezi’de evlatlarını yitiren tüm aileler dayanışma için duruşma salonunda

OTOPSİ RAPORU OKUNURKEN DAYANAMADI

– Ali İsmail’in Adli Tıp raporu salondakileri gözyaşlarına boğdu. Ali İsmail’in avukat ağabeyi Gürkan Korkmaz, “Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan da otopsi detaylarına dayanamadı, salon dışına çıktı” diye yazdı.

Duruşma başladı. Duruşmada ilk olarak otopsi raporu okundu. Ali İsmail’in annesi ve babası, otopsi okunduğu sırada ağlayarak dışarı çıktılar.

-Daha önce Abdullah Cömert‘in , Mehmet Ayvalıtaş‘ın, Ethem Sarısülük’ün, Ali İsmail Korkmaz’ın davalarından hiç birine katılmayan HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş duruşmayı izleyenler arasında olması dikkat çekiyor.

– Duruşmayı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, Erzincan Milletvekili Muharrem Işık ve Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün de takip ediyor. HPD’den ise İdris Baluken ve Sırrı Süreyya Önder davayı takip eden isimler.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 5 =

More in Gündem

To Top