Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Suruç’ta Katledilen Canlar Memleketlerine Uğurlanıyor

Gündem

Suruç’ta Katledilen Canlar Memleketlerine Uğurlanıyor

Şanlıurfa Suruç’ta düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyelerinin cenazeleri bugün Antep’ten memleketlerine uğurlanıyor.

 

Dersimnews.com – IŞİD’in canlı bomba ile katlettiği 32 kişinin cenazeleri Gaziantep’te düzenlenen törenle memleketlerine uğurlanıyor.

suructa-katledilenler

Erdal Bozkurt‘un cenazesi Ağrı Patnos’a, Okan Pirinç‘in cenazesi Antakya’ya, Alican Vural‘ın cenazesi Samsun’a, Ece Dinç‘in cenazesi İstanbul’a ve Alper Sapan‘ın cenazesi Giresun’a gönderildi.

İstanbul’da son yolculuklarına uğurlanacak Cemil Yıldız, İsmet Şeker ve Nazegül Boyraz‘ın cenazeleri ile Bursa’da son yolculuklarına uğurlanacak Ferdane Kılıç ve Narthan Kılıç‘ın cenazeleri bugün uçakla İstanbul’a getirildi.

Nazegül Boyraz‘ın cenazesi yarın saat 13.00’de İstanbul, Maltepe’deki Gülsuyu Cemevi’nden uğurlanacak.

Ece Dinç‘in cenazesi yarın 13.30’da, İstanbul Karacahmet Cami’nden kaldırılacak.

İsmet Şeker ve Cemil Yıldız‘ın cenazeleri yarın saat 16.00’da İstanbul Gazi Cemevi’nden uğurlanacak.

Hatice Ezgi Sadet‘in cenazesi İstanbul Ümraniye’de toprağa verilecek.

Çağdaş Aydın‘ın cenazesi için yarın saat 10.00’da Dersim Cemevi önünde toplanılacak, buradan Seyit Rıza Meydanı’nda yürüyüş yapılacak. Cenaze Ovacık’ta toprağa verilecek.

Cebrail Günebakan‘ın cenazesi Elazığ Karakoçan’a; Murat Yurtgül ve Emrullah Akhamur‘un cenazeleri Mardin Kızıltepe’ye, Mücahit Erol, Serhat Devrim ve Med Ali Barutçu‘nun cenazeleri Muş’a; Uğur Özkan‘ın cenazesi Şırnak Cizre’ye; Kasım Deprem ve Osman Çiçek‘in cenazeleri Urfa Suruç’a; Veysel Özdemir ve Nazlı Akyürek‘in cenazeleri Diyarbakır’a, Süleyman Aksu‘nun cenazesi Hakkari Yüksekova’ya, Koray Çapoğlu‘nun cenazesi ise Trabzon’a götürülecek.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + 13 =

More in Gündem

To Top