Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kılıçdaroğlu’ndan Baykal yorumu: “AKP’ye can simidi oldu”

Gündem

Kılıçdaroğlu’ndan Baykal yorumu: “AKP’ye can simidi oldu”

Deniz Baykal’ın CNN TÜRK’te yaptığı açıklamalara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan da değerlendirme geldi. Kılıçdaroğlu Baykal’ın o açıklamaları için, “Tam AKP dış politikada sıkışmışken ortaya çıkıp can simidi olmayı seçti” ifadelerini kullandı.

kilicdaroglu-baykal

Kılıçdaroğlu, Baykal’ın açıklamalarıyla ilgili dün Hürriyet’in sorusu üzerine “Gönül isterdi ki partide uzun yıllar yöneticilik yapmış biri olarak bunları gelip bana da anlatsın” dedi.

Gazetenin haberine göre Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili basına daha fazla açıklama yapmadı ancak Baykal’ın açıklamalarıyla ilgili yakın kurmaylarına değerlendirmeler yaptı.

Buna göre Kılıçdaroğlu, kurmaylarına, “Tam AKP dış politikada sıkışmışken ortaya çıkıp can simidi olmayı seçti. Başbakan Davutoğlu, grup toplantısında büyük ihtimalle sayın Baykal’a teşekkür edecek. Türkiye’nin iflas eden dış politikasına bundan büyük destek bulabilir miydi? Avrupa’da Türkiye’nin mülteciler konusunda üzerine düşeni yaptığını söyledim. Ancak iflası ortada AKP dış politikasına nasıl ‘milli’ deyip destek verelim” dedi

Habere göre, Kılıçdaroğlu’nun, Baykal’ın çıkışına ilişkin, “Birbuçuk yıl önce bana geldi. Parti yönetiminde rol almak istedi. Onursal genel başkanlık gibi konular gündeme geldi. ‘Kurultayda önerge verin, delegeye soralım’ dedim, ama yolu bizim açmamızı bekledi. Şimdi AKP’ye bu destekle geçmişteki hizipçi gündemini ortaya çıkarma çabasını ciddiye alıp muhatap olmayın. Bu tuzağa düşmeyin” yorumu da yaptığı belirtildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + three =

More in Gündem

To Top