Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Aygün’den Başbakana Cevap

Siyaset

Aygün’den Başbakana Cevap

Dersim milletvekili Hüseyin Aygün, kaçırılmasıyla ilgili “ben kaçırıldığına inanmıyorum” diyen başbakan Erdoğan’a cevap verdi.
Dersimnews.com/Ankara –  CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün, kaçırılmasıyla ilgili “ben kaçırıldığına inamıyorum” diyen başbakan Erdoğan’ı sert dille eleştirdi.

SENİN İL BAŞKANIN GÖNÜLLÜ MÜ GİTTİ?

Aygün,  konuyla sosyal paylaşım sitesinde üzerinden düşüncelerini paylaştı. AKP Hakkari İl Başkanının kaçırılmasını da eleştiren Aygün, örgütün derhal elindeki tüm “esirleri” serbest bırakmasını istedi.
Aygün mesajı şöyle:

“Bugün AKP Hakkari İl Başkanının kaçırıldığı haberi geldi, başkanın bir an evvel özgürlüğüne kavuşmasını dilerim, PKK elindeki tüm “esirleri” şartsız ve gecikmesiz serbest bırakmalıdır, bu etik bir gerekliliktir, bu vesileyle bir sözüm de Başbakan’a: Bir kaç gün evvel “kaçırıldığından şüpheliyim” diyerek beni “PKK’lı” ilan ettin ve linç kafilelerine hedef gösterdin, senden olumlu bir değerlendirme zaten beklemiyorum; özgürlük ve güvenliğime gelecek herhangi bir zarar artık senin hanene yazılacak, ayrıca merak ediyorum senin il başkanın “PKK’lı” mı, yoksa “gönüllü” mü gitti? Ona da bir anket yaptıracak mısın?”

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − 14 =

More in Siyaset

To Top