Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Aygün: Dersimli Kimliğimle Gittim

Siyaset

Aygün: Dersimli Kimliğimle Gittim

Paris’te öldürülen Sakine Cansız’ın ailesine taziye ziyaretinde bulunduğu için Başbakan Erdoğan ve CHP içindeki ulusalcıların hedefinde olan Hüseyin Aygün, eleştirilere Hozat’tan cevap verdi.


Dersimnews.com/Dersim – 
 CHP içinde “Hüseyin Aygün krizi” bitmek bilmiyor. Parti içindeki ulusalcı kanadın rahatsız olduğu Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün bu kez  PKK kurucularından Sakine Cansız’ın taziyesine gittiği için gündemde.

Aygün’ ün Paris’te öldürülen PKK’lı 3 kadından Sakine Cansız’ın Fransa’da ailesine taziye ziyaretinde bulunması başta Başbakan Erdoğan olmak üzere CHP içindeki ulusalcı kanadı rahatsız etti. Aygün’e karşı CHP içinde yeni bir linç kampanyası başlatılmış durumda.

Taziye ziyaretini Çin’den eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin Hüseyin Aygün’le ilgili yeni sorularına, “Aygün’le görüşmedim, Ankara’ya gidince gerekeni yapacağım” diye cevap verdi.

DERSİMLİ KİMLİĞİMLE GİTTİM 

Linç kampanyasının hedefindeki Dersim Milletvekili HüseyinAygün, ise eleştirilere bugün Hozat’tan cevap verdi. Aygün, “Ziyareti tamamen insani duygularla, sade bir vatandaş olarak yaptım. Oraya CHP’li Hüseyin Aygün olarak değil Dersimli Hüseyin Aygün olarak gittim” dedi

Hozat’taki fişleme skandalıyla ilgili çalışmada bulunan TBMM İnsan Hakları alt Komisyonu üyesi olarak Hozat’a gelen Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün, PKK’lı Sakine Cansız’ın ailesine yaptığı ziyareti değerlendirdi. CHP içinde rahatsızlık yaratan bu ziyaretin disiplin suçuyla ilgisinin olmadığını belirten Aygün, şöyle dedi:

Bugün Hozat’da fişleme konusunu araştırıyoruz. Farklı konular konuşmak istemiyorum aslında. Ben disiplin kurallarını ihlal edecek hiçbir şey yapmadım. Ölen bir insanın cenazesine gitmek dünyanın her yerinde insani bir görevdir. Ölen kişi PKK’lı da olsa, suçlu da olsa, cinayet zanlısı da olsa, onun yakınlarına baş sağlığı dilemek bütün kültürlerde var olan bir davranıştır. Sakine Cansız’ın ailesi de benim yakın hemşehrim, seçmenlerim, annesi ve babasını en az 30 yıldır tanırım. Kardeşlerinin avukatlığını yaptım. Dolayısı ile bu aileyi, kızları her ne suretle olursa olsun, Türkiye’nin barışına darbe vurmak, barış arayışını raydan çıkarmak, Türkiye’yi yeniden kanlı bir sürece çekmek için yapılmış bir provokasyon olan Paris’teki cinayetten dolayı ziyaret etmek, baş sağlığı dilemek, acılarını paylaşmak, insani bir görevdir. Bunun siyasetin dışında ele alınması lazım. Bu ziyareti CHP’li kimliğimle değil, Dersimli kimliğimle, insani kimliğimle yaptım. Herkesin böyle anlaması, kanımca daha yararlı olur. Türkiye’nin barışını düşünüyorsak birbirimizin acılarına duyarlı olmamızda fayda var.”


BAŞBAKAN PERVASIZ

Milletvekili Hüseyin Aygün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini eleştirmesine de sert tepki göstererek, “Bu ülkenin en büyük pervazsız Başbakan’dır. Başbakan, siyaset, ucuz siyaset yapıyor. Anaların acı göz yaşlarından dem vuruyor. Grup toplantısında benim Sakine Cansız’ın ailesine yaptığım ziyarete ‘pervazsız’ diyor. Pervazsız kendisidir. Bu ülkede ondan daha büyük bir pervazsız yok. Bu konuda bunları söylüyorum” diye konuştu.

Aygün, başsağlığı ziyareti ile ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüp görüşmeyeceği sorusuna da, “Sayın Kılıçdaroğlu ile tabii ki görüşeceğim. Her zaman görüşeceğim. Sayın Kılıçdaroğlu benim genel başkanım, ne zaman isterse görüşürüm” yanıtını verdi

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

 1. Dersim Mağdurlar Platformu-ANKARA

  17/01/2013 at 20:29

  Yarın (18.01.2013), Saat:11.00’de

  Vekilimiz Hüseyin Dersim-38 davasına sahip çıkıyor.

  Biz de Hüseyinimize parolasıyla

  TBMM Dikmen kapısında basın açıklaması yapılacaktır.

  Dersim Mağdurlar Platformu-Ankara

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − 3 =

More in Siyaset

To Top