Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Sinan Yerlikaya AKP Yolcusu

Siyaset

Sinan Yerlikaya AKP Yolcusu

Bir zamanlar Deniz Baykal’ın gözdesi olan Yerlikaya’nın CHP aşkı bitti. CHP’den bir daha milletvekili olamayacağını anlayan Sinan Yerlikaya, çözümü AKP’ye geçmekte buldu.


Dersimnews.com / Ankara – CHP Dersim eski milletvekili Sinan Yerlikaya, CHP’den beklediği ilgiyi göremeyince parti üyeliğinden istifa ederek AKP’ye geçeceğini açıkladı. Bir zamanlar Deniz Baykal’ın gözdesi olan Yerlikaya’nın CHP aşkı bitti. CHP’den bir daha milletvekili olamayacağını anlayan Sinan Yerlikaya, çözümü AKP’ye geçmekte buldu.

CHP’DEN UMUDUNU KESTİ AKP’YE GEÇİYOR

Sinan Yerlikaya, “CHP üyeliğinden istifa edeceğim ve en kısa sürede AKP’ye geçeceğim. Sayın Başbakan ile görüştüm ve AKP’ye geçmemden büyük memnuniyet duyacağını belirtti ve Tunceli’ye hizmet için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Ben de halkıma hizmet edebilmek için AKP’ye geçeceğim” dedi.

CHP’de iki dönem Tunceli Milletvekilliği yapan ve eski Genel Başkan Deniz Baykal, döneminde parti yönetiminde yer alan Sinan Yerlikaya, AKP’ye geçeceğini açıkladı. Yerlikaya, Dersim’den kendisi ile birlikte eski belediye başkanları, eski ilçe başkanlarının da bulunduğu kalabalık bir partili grubuyla AKP’ye geçeceğini söyledi.

AYGÜN VE GENÇ HALKI UNUTMUŞ!

Sinan Yerlikaya, Dersim milletvekilleri Hüseyin Aygün ve Kamer Genç’in halkı unuttuklarını iddia etti.  “CHP’nin durumu ortada, iç sorunlar ile çalkantılı dönemler yaşıyor” diyen Yerlikaya şöyle devam etti: “CHP  kendi iç sorunlarıyla uğraşmaktan başka politika üretemiyorlar. Şu an Tunceli’de iki CHP’li milletvekili var, halka hizmet yapmayı düşünmüyorlar bile. Kamer Genç almış eline bir fener gezip duruyor, Hüseyin Aygün parti için büyük bir çalkantı yaratmış durumdu. Kurtuluş savaşında etnik temizlik yapıldı’ diyor. Bu nasıl bir düşüncedir anlamakta zorlanıyorum. Yıllarca CHP içinde mücadele ettim, hep halkımın yanında oldum. Ama bugünkü CHP ile halka hizmet götürmek mümkün değil. CHP sürekli iç sorunlar ile uğraşıyor, hep iç çalkantılar var, hizmet etmek akıllarından geçmiyor

HALKTA HİZMET ETMEK İÇİN AKP’YE GEÇİYORMUŞ!

Yerlikaya, yetiştirmesi halinde bugün CHP üyeliğinden istifa edeceğini belirterek, “Geçen hafta Tunceli’ye geldim. Halkla, esnaf ile görüştüm köylere gittim inanılmaz bir ilgi gördüm. Halk hizmet bekliyor ve benim AK Parti’ye geçmemi çok olumlu karşıladılar, ilgi karşısında şaşırdım. Benim amacım Tunceli’ye hizmet götürmek, halkımıza hizmet etmektir. Sayın Başbakan ile görüştüm ve AK Parti’ye geçmemden büyük memnuniyet duyacağını belirtti ve Tunceli’ye hizmet için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Ben de halkıma hizmet edebilmek için AK Parti’ye geçeceğim” diye konuştu.

Yerlikaya, ayrıca birçok kişinin her fırsatta, kendisinin CHP’de olması nedeniyle önlerinin kesildiğini söylediğini de ifade ederek, “Şimdi onların önünü de açacağım ve herkes CHP’de rahat politika yapsın” dedi.

YERLİKAYA’NIN KOLTUK SEVDASI BİTMEMİŞ

Milletvekilliği döneminde ihale peşinde koşmaktan halka hizmet götürmeyi unutan Sinan Yerlikaya, AKP’ye geçecek olması koltuk sevdası olarak yorumlanıyor. Ancak Sinan Yerlikaya’nın Dersim’den AKP milletvekili seçilme şansı oldukça zor görünüyor.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
6 Comments

6 Comments

 1. NAZMİYELİ62

  31/01/2013 at 08:07

  ihale peşinden koşan sinan yerlikaya ile ilgili bir olaya şahit oldum seçimi kaybettikten sonra bir arkadaşıyla beraber hukuk bürosu açmak için para sıkıntısı çektiğine kendim şahit oldum. Bukadar ihale peşinde koşan insanın bukadar sıkıntı yaşaması çok ilginç?

  • ccanakci

   06/02/2013 at 10:39

   Dün TRT de Yerlikaya “…. CHP de milletvekili seçimlerinde genel başkan önseçim olacağını bana söyledi ancak ön seçim yapılmadı. ……..v.s” Bu nedenle milletvekili olamadığını ima etti. Sormak lazım AKP de önseçim var mı? Acaba AKP milletvekili yapacak mı?
   Belli olmaz Allah büyük

 2. Munzurlu

  31/01/2013 at 21:10

  AKP böyle giderse istesek de istemesek de 10 yıl daha iktidarda. Maksat üzüm yemekse Dersime yatırım çekecekse AKP’ye geçsin. CHP’den ne hayır gördük. Objetif olacaksak Doğuya en fazla yatırım bu dönemde, Kürtçe ve Kürtlerle ilgili gelişmeler bu dönemde, Alevi sorunları (henüz çözülemediyse de) en fazla bu dönemde gündeme geldi. Yalan mı? Kimliğimize sahip çıkalım ama ideoloji gözümüze perde çekmesin. Bu benim düşüncem canlar…

 3. Ismail Yueceer

  02/02/2013 at 20:01

  Sayın Sinan Yerlikaya`nın, Seriatçı, ırkçı ve hele hele Alevi, kürt, demokrat düşmanı bir Partiye, kişisel çıkarlarını ve menfaatini gözeterek gitmesi, dersimliler adına bir utançtır.
  AKP, Türk devleti, Türk ordusu ve tüm düzen partileri değilmiydi,Dersimin topyekün ortadan kaldırılması için onay verenler.
  Fettullah Gülen kaç senedir uğraşıyor, Dersimi topyekün teslim alsın!
  Daha düne kadar, dersim’de oy almak için, elektrik olmayan küylere buzdolabı ve çamaşır makinesi dağıtan şeriatçı AKP değilmiydi?
  Bence, dersim halkı 38 Soykırımı esnasında Rayber ve Zeynel hainlerini çok iyi biliyor.Sinan Yerlikaya gibileri artık dersim halkını kandıramaz. Dersim halkı, Sinan yerlikaya’ya sormaz mı? Kaç senedir CHP’de, dersim ve dersim halkı için ne yaptın ki, şimdı AKP’ de ne yapabilirsin? Bence Sayın Kamer Genç Doğru Yol partisine geçerek, dersim için ne yapmadıysa, Sayın Sinan Yerlikaya da, hiç bir sey yapmıyacaktır. Sadece kendi cebini dolduracaktır. Dersim halkı artık uyanmıştır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın

 4. Pilemuriye

  03/02/2013 at 09:44

  Yerlikaya nin Akp ye gecmesi sahsen beni sasirtmadi kimin essegine binersen onun kavalini calacaksin misali Sahsen kendi adima Akp ve Dersim i özdeslestiremiyorum. Birde dikkatkmi ceken baska bir konu dersimnews haberleri verirken tarafli olmasi okuyunca acaba chp nin resmi yayin organi falanmi sorusu aklima gelmiyor degil. Tarafsiz habercilik lütfen Akp Dersime yakismiyorsaTürk ve Kürtler esit olamaz diyen kafatsiavcisi bir zihniyetin siyasi uzantisi olan Chp de Dersime yakismiyor. Aygün söylemleriyle Politikasiyla sevdigim bir kisilik ancak bu tür dogrulari olan bir kimse o yapidaki bir siyasi parti icinde nasil durabiliyor aklim almiyor

 5. Hayleme

  03/02/2013 at 10:36

  * Yerlikaya´nin Akp ye gececegi aciklamasi üzerine: Chp olusumu icinde kendine yer bulamayan gelecek kaygisi güden Yerlikaya´nin Akpye gececegi aciklamsinda bulunmasi aslina bakarsaniz cokda sasilacak ve üzerine düsünülecek cinsten bir olay degildir. Basit hesaplar maddi kaygilar güden Yerlikaya tipik bir acizane insani davranis icine girmis ve güce tapinmaciligi secmistir.. Akp´nin Dersim`de millet vekili cikarabilmesinin imkaansiz oldugu herkes tarafindan bilinen bir gercektir keza bundan önceki secim sonuclari burdaki yorumumu destekliycek türden.. Pekala milletvekili secilmek icin degilse neden Yerlikaya Akp´ye gecme karari almis olabilir. Akp hükümetinin taraftarlarina altin tabakta servis ettigi pastadan pay alabilmek icin olabilirmi acaba..

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 1 =

More in Siyaset

To Top