Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Aygün’den Gülsüm Koç’un Ailesine Ziyaret

Siyaset

Aygün’den Gülsüm Koç’un Ailesine Ziyaret

Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün, bir gizli tanık ifadesiyle ömür boyu hapis cezası alan 17 yaşındaki lise öğrencisi Gülsüm Koç’un ailesini Bingöl’de ziyaret etti.

Dersimnews.com/Bingöl– Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün, gizli tanık ifadesi ile ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Gülsüm Koç’un ailesini ziyaret ederek, “Gizli tanık ifadesi ile hiç kimse mahkum edilmemelidir” dedi.

Bingöl’de 15 Mayıs 2011 günü saat 21.20 sıralarında polis aracına düzenlenen silahlı saldırı olayı ile ilgili olarak tutuklanan ve mahkeme tarafından gizli tanık ifadesine dayanılarak hakkında ömür boyu hapis cezası verilen Gülsüm Koç’un ailesine destek vermek amacıyla Bingöl’e geldiğini söyleyen Aygün, CHP İl Başkanlığında Gülsüm Koç’un babası ile görüştükten sonra bir basın açıklaması yaptı. Gülsüm Koç davası ile ilgili olarak basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Aygün, “17 yaşında lise öğrencisi bir kızın yaşadığı olayı yerinde görmek ve aileye destek olmak amacıyla Bingöl’e geldim. Ben aynı zamanda TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu üyesiyim. Dünyanın hiçbir yerinde bir lise öğrencisine gizli tanık ifadesiyle müebbet hapis cezasının verilmesi adil bir yargılama olarak kabul edilemez.”  dedi.

İşte Aygün’ün basın açıklaması:

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

 1. Hasan Dewran

  01/03/2013 at 17:48

  Bıra Uşên, wayirê bıkesu,
  karê tu zof diağ dano ma. Ma eve karê tu zof beme sa.
  Haq na rozuno çetınude quwetê bıdo, Çewres Osporê Hopa Şiğanki tore herdaym kılawız vê!
  Zof selam, H.D.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 × 4 =

More in Siyaset

To Top