Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Aygün’den İzzettin Doğan’a: Tayyip’in İmamı Ol”

Siyaset

Aygün’den İzzettin Doğan’a: Tayyip’in İmamı Ol”

Hüseyin Aygün, Gezi Parkı direnişçilerini suhulete davet eden İzzettin Doğan’ı sert sözlerle eleştirdi.

 

Dersimnews.com – Gezi Parkı direnişiyle başlayıp tüm ülkede hükümet ve Erdoğan karşıtı protestolara dönüşen eylemlere ilişkin Zaman gazetesine demeç veren Cem Vakfı Başkanı ve Akil İnsanlar Heyeti üyesi İzzettin Doğan, eylemciler için “Demokrasiyi akamete uğratacak eylemlerden uzak durulmalı” demişti.

İzzettin Doğan 5 Haziran tarihli Zaman gazetesinde yayınlanan demecinde şunları söylemişti:

“Demokrasiyi akamete uğratacak eylemlerden uzak durulmalı. Hükümetler yanlış yapabilir. Ama yurttaşlarımız, kendileri büyük bir sorumlulukla, ferasetle, kendi haklarının bilincinde geriye adım atmadan; başkalarının kendilerini kullanmalarına müsaade etmeden, suhuletle olayı götürmek zorundadırlar.”

 

Sen Tayyip’in İmamı Ol

İzzettin Doğan’ın bu sözlerine CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün’den tepki geldi. Facebook sayfasından İzzettin Doğan’ı eleştiren Aygün şunları yazdı:
11 gündür yerin dibine giren ve dilini yutan Akiller’den İzzettin Doğan cemaat paçavrası Zaman’a konuşmuş, demiş: ‘Kitleleri suhulete davet ediyorum.’ İzzettin bey, sen artık ‘Dede’ adını kullanma. Sen Tayyip’in İmamı ol, bu sana çok yakışır!

 

 

aygunden-izzettin-dogana-sert-sözler

Aygün facebook sayfasında paylaştığı mesajında İzzetin Doğan’ı sert sözlerle eleştirdi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
3 Comments

3 Comments

 1. yüksel

  07/06/2013 at 21:59

  vekilim izzettin beyin açıklamasını dikkatlice okuyunuz. ”’kendi haklarının bilincinde geriye adım atmadan; başkalarının kendilerini kullanmalarına müsaade etmeden, suhuletle olayı götürmek zorundadırlar.”
  kendi haklarının bilincinde, geriye adım atmadan diyor, başkalarına kullanılmadan diyor. doğru diyor, bu direnişciler olayı tamamen şiddete götürmemeli demokrasi akamete uğramamalı diyor, çeklin evinize demiyor. sevgi ile…

  burada eleştirenler izzettin beyin açtığı yavuz selim e hayır imza kampanyasına imza attılar mı acaba??

 2. ferhat tan

  08/06/2013 at 00:45

  varligin cok yasa huseyin aygun,yola devamm…………….

 3. Quresiz

  08/06/2013 at 15:16

  Bu Adam devletci radikal fasit bunu Devlet 1990 larda alöevileri bölmek icin one surdü ne yaziki halen bun dede alevi sanan war

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + 12 =

More in Siyaset

To Top