Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Levent Tüzel’den Türbanlı Vekil Tepkisi

Siyaset

Levent Tüzel’den Türbanlı Vekil Tepkisi

İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel,  AKP’li vekillerin Meclis’e türbanla girme kararını sert bir dille eleştirdi. 

Dersimnews.com –  AKP Hükümetinin 11 yıldır sürekli istismar ettiği  türban konusu hala bitmiş değil. Sürekli türban üzerinden “mağduriyet” sömürüsü yapan AKP’ye İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel tepki gösterdi.

A.Levent Tüzel, Habertürk’te AK Partili vekillerin Meclis’e türbanla girme kararlarını eleştiren açıklamalarda bulundu.

Programın hemen ardından sosyal medyada Tüzel’in açıklamalarına tepkiler geldi. Levent Tüzel attığı bir dizi tweet ile kendini savundu.

İşte o tweetler:

“Habertürk’de başörtülü vekil konusundaki açıklamam hayli tartışma yaratmış görünüyor. HDP inançlara kültürlere dillere özgürlüğü savunur. 

Inançlı insanların diledikleri gibi giyinmek ve yaşam biçimine sahip olarak toplumsal siyasal aktivitelerini yapmaları özgürlüğün gereğidir. 

Başörtüsünü ve inançları yıllardır siyasi istismar konusu yapmış AKP kamuda başörtüsü serbestisiyle kadınlara özgürlük sunmamaktadır. 

Gerçekten demokratik ve laik bir ülkede inançlar ve dini ritüellerin gereği özgürce kullanılır ve bu hiçbir problem yaratmaz. 

Kadın bedeni ve toplumsal yaşamı üzerinde bu denli şiddete göz yummuş AKP iktidarının son mecliste başörtüsü hamlesi masum değildir. 

AKP li kadın vekillerin başörtüsü hamlesi kadın özgürlüğü adına değil AKP nin inanç istismarının ürünü olduğu için karşı çıkılmalıdır. 

Kadınlar kendilerini ezen sömüren ve aşağılayan bu istismarcı düzen güçlerine karşı emekleriyle de inançlarının gücüyle de duracaktır. 

Son olarak HDP kadınları ve tüm inançlı dindar insanları özgürlüklerini, eşit yurttaşlık haklarını savunmak için mücadeleye çağırır. 

Sosyalistler tüm yurttaşların din, vicdan özgürlüğünü savunurken toplumun din esaslarıyla yönetilmesine karşı mücadele ederler, laiklik budur.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

  1. sixo

    01/11/2013 at 02:35

    ya yanlis anliyorsunuz,yada carpitiyorsunuz,levent abi sunu soylemek istiyor,,YETER ULAN ;YETERRR;BIZ ERKEKLER KADINLAR UZEREINDE NIYE BU KADAR HAK SAHIPIYIZ;;BIZ KIMIZ::BU KADINLAR UZERINE BU KADAR HAKKI KIM VERIYOR LAN ;;AFEDERSINIZ;AMA BU KADINLARI EZME HAKKININI KIM VERIYOR LANNN;AFEDERSINIZ;;KKADINLARIMIZIN HAKINI VERMEK HANGI ERKEGIN HAKKI LANNN;KADINLARIMIZIN MINI ETEGI;;BAS ORTUSU BIZ ERKEKLERI;MI KARAR VERECEGI SEY;;DEGIL;;DEGILL;ISTER;BASORTULU;ISTER MINI ETEKLI;;KADINLARIMIZI;RAHAT BIRAKIN ULAN;;KADINLARIMIZI RAHAT BIRAKIN;;KADINLARIMIZ BIZIM MALIMIZ;DEGIL;COCUKLARIMIZIN ANNESI VE BIZ ERKEKLER GIBI DUNYANIN ESIT ;ERKEKLERLE AYNI ESIT DEGERLI INSANLARDIR;;ISTEYEN KADINIMIZ BASINI ORTSUN;ISTEYEN MINI ETEKLE DOLASSIN;;KADINLAR BIZ ERKEKLERIN MALI DEGILDIR;;ISTER BASINI ORTER;;ISTER;MINI ETEK GIYER;;KADINLAR BIZ ERKEKLERIN;MALI DEGILDIR;;:::KADININ OZGUR OLMADIGI;BIR TOPLUM HIC OZGUR DEGILDIR;

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + four =

More in Siyaset

To Top