Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Erdoğan: ‘Daha da Hacıbektaş’a Gitmiyoruz, Desteğimizi Çekiyoruz’

Siyaset

Erdoğan: ‘Daha da Hacıbektaş’a Gitmiyoruz, Desteğimizi Çekiyoruz’

Başbakan R. Tayyip Erdoğan, Hacıbektaş Anma Törenleri’ne katılmayacaklarını açıkladı. 

Dersimnews.com – AKP Hükümetinin Kızılcahamam’da yaptığı toplantının son gününde Erdoğan önemli açıklamalar yaptı. O açıklamalardan biri de AKP’nin artık Hacıbektaş törenlerine katılmayacak olması. 

“Daha da Hacıbektaş’a Gitmiyoruz, Desteğimizi Çekiyoruz”

Partisinin Kızılcahamam kampında konuşan Erdoğan, bundan böyle  Hacıbektaş törenlerine katılmayacaklarını açıkladı.  Anma etkinliğinin son olarak Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın yumruklanması ile gündeme gelmesine kızan Erdoğan, “Hükümet olarak bundan böyle Hacıbektaş etkinliklerine katılmıyor, desteğimizi çekiyoruz.” çıkışını yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın orada yine etkinlik yapmaya devam edeceğini ama kendilerinin katılmayacaklarını aktardı.

“HACI BEKTAŞ GİBİ YAŞAYAN BİZİZ, ONLAR PEK ÖYLE YAŞAMIYOR”

Nevşehir Üniversitesi’nin adını ‘Hacı Bektaş’ olarak değiştirdiklerini hatırlatan Erdoğan, “Daha farklı konularda çalışmamızı yapıyoruz. Hacı Bektaşi gibi yaşayan aslında biziz, onlar pek öyle yaşamıyor.” göndermesinde bulundu.

Her yıl Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinden düzenlenen Pir Hünkar Hace Bektaşi Veli’yi Anma törenlerinde Hükümet yetkilileri protesto ediliyor.  Bu yıl ki etkinliklere katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ protesto edilmiş ve bir yurttaş kendisine yumruk atmak istemişti.
Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − 1 =

More in Siyaset

To Top