Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Aygün’den Meclis Başkanlığı’na: Dokunulmazlığımı Kaldırın

Siyaset

Aygün’den Meclis Başkanlığı’na: Dokunulmazlığımı Kaldırın

CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün, dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM Başkanlığı’na dilekçe verdi.

Dersimnews.com/Ankara – CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de aralarında olduğu 25 milletvekiliyle ilgili hazırlanan fezlekeler Meclis’e gönderildi.

Adı “Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu”nda yer alan AKP’li 4 bakan hakkında hazırlanan fezlekeler Adalet Bakanlığı tarafından Meclis’e gönderilmeden Savcılığa iade edilmişti.

Muhalefet, AKP Hükümetinin yolsuzluk fezlekelerinin Meclis’e gönderilmesini engellemesine tepkili.

Hakkında iki fezleke hazırlanan Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün de Meclis Başkanlığı’na dilekçe yazara dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi. Başbakan Erdoğan ve AKP Milletvekili Mehmet Metiner’in yaptığı suç duyuruları nedeniyle Aygün hakkında fezlekeler hazırlandı. Aygün hakkında hazırlanan iki fezleke Meclis’e gönderildi.
İşte Aygün’ün verdiği dilekçe: 

TBMM BAŞKANLIĞINA 

AKP’nin dört bakanı (Egemen Bağış, Erdoğan Bayraktar, Muammer Güler, Zafer Çağlayan) ve çocukları trilyonlarca yolsuzluk ve rüşvet alma olayına karıştıkları halde fezlekeleri meclise gelmezken, benim hakkımda ise Tayyip Erdoğan ve onun Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’in suç duyuruları nedeni ile 2 adet fezleke bulunmaktadır.   

Tayyip Erdoğan ve Mehmet Metiner ile mahkeme önünde hesaplaşmak için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başkanlığınıza gönderilen fezlekelerin dikkate alınarak dokunulmazlığımın kaldırılması ve mahkemeye iade edilmesi için gerekenin yapılmasını saygılarımla talep ederim.

13.02.2014

Hüseyin AYGÜN 

CHP Dersim Milletvekili
İnsan Haklarını İnceleme
Komisyonu Üyesi

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

twenty − four =

More in Siyaset

To Top