Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Aygün, Ortaokul Öğrencileriyle Meclis’te Basın Açıklama Yaptı

Siyaset

Aygün, Ortaokul Öğrencileriyle Meclis’te Basın Açıklama Yaptı

CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün, yasak olmasına rağmen basın toplantısını ziyaretçilerle birlikte yaptı.

Dersimnews.com – Ulus’da bulunan Atatürk Ortaokulu’nun kapatılmak istendiğini belirten Hüseyin Aygün ‘Değerli olan bu binanın rant olarak birilerine peşkeş çekilmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düğmeye basıldı. O ortaokulda okuyan çocukların velileri imza toplayarak o değişime karşı oldukları söylediler. Fakat aldıkları yanıt her zaman olduğu gibi olumsuz oldu. Burada, şuan okuyan çocuklar ve aileleri var. Ankara’daki girişimlerinden sonuç alamadılar dedi.

Öğrenciler ve veliler ise okullarının kapatılmamasını istediler. İddiaya göre Atatürk Ortaokulu, Yıldırım Beyazıt Üniversitesine idari bina olarak verilecek.

 AYGÜN YASAK KARARINI DELDİ

TBMM’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırının ardından bazı güvenlik tedbirleri alınmıştı. Tedbirler kapsamında basın toplantısının yapıldığı salona ziyaretçi yasağı konulmuştu. CHP’li Aygün bu yasağı delerek, toplantı salonuna ziyaretçileri ile birlikte geldi. Daha sonra ziyaretçileri ile kameralar karşısına geçen Aygün, Ankara Atatürk Ortaokulu’nda yaşanan sorunları anlattı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

six + eighteen =

More in Siyaset

To Top