Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Aygün: Gazze’ye Gidişimiz Hamas’ı Desteklemek Anlamına Asla Gelmez

Siyaset

Aygün: Gazze’ye Gidişimiz Hamas’ı Desteklemek Anlamına Asla Gelmez

Aralarında Hüseyin Aygün’ün de olduğu bir grup CHP milletvekili İsrail’in sivillere yönelik saldırılarına karşı “canlı kalkan” olmak için Gazze’ye gidecek.

 

Dersimnews.com – CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün, Gazze ziyaretlerinin Hamas’ı desteklemek anlamına gelmediğini belirterek, “İsrail’in çocuk ve sivillerin ölümüne yol açan askeri operasyonlarına karşı ‘canlı kalkan’ olarak Gazze’ye gidişimiz Hamas’ı desteklemek anlamına asla gelmez, HamasSuriye’ye karşı savaşan ve kafa koparan IŞİD’in müttefiğidir” dedi.

chpli-vekiller-gazzeye-gideced

 

 

Aygün, CHP’den bir grup milletvekili ile “insanlık kalkanı” oluşturmak için Gazze’ye gitme kararlarını Twitter hesabından değerlendirdi.

Aygün, “Gazze ziyaretimize dair zorunlu bir açıklama” başlığıyla attığı tweette, “İsrail’in çocuk ve sivillerin ölümüne yol açan askeri operasyonlarına karşı ‘canlı kalkan’ olarak Gazze’ye gidişimiz Hamas’ı desteklemek anlamına asla gelmez, Hamas Suriye’ye karşı savaşan ve kafa koparan IŞİD’in müttefiğidir. IŞİD zalimlik, katliam ve vahşette ne İsrailile ne de başka baskıcı bir güç ile karşılaştırılamaz, IŞİD ancak ilkel dönemin yamyamlarıyla birlikte ele alınabilir. Gazze ziyaretimiz Yahudi inancı, Musevilik ve İsrail halkına karşıtlık da değildir, biz Netenyahu politikalarına, karşıyız. Museviler veya İsrail halkı dostumuzdur, geçen günTel Aviv’de Gazze saldırılarını protesto eden Yahudiler kardeş ve yoldaştır. Bize, son olarak ikiyüzlü İslamcılar gibi IŞİD’in Lazkiye’de Alevilere, Irak’ta Şiilere, Musul’da Hıristiyanlara, Rojava’da Kürtlere karşı izlediği katliam, sürgün, lendirme politikalarına da karşıyız, Lazkiye, Rojava, Musul’da kırılanlar kardeşimizdir, Gazzedekiler kadar” dedi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 4 =

More in Siyaset

To Top