Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Hüseyin Aygün ve Veli Ağbaba Kobane’de

Siyaset

Hüseyin Aygün ve Veli Ağbaba Kobane’de

CHP milletvekilleri Hüseyin Aygün ve Veli Ağbaba, terör örgütü IŞİD’in  saldırıları altındaki Suriye’nin Kobane kentine gittiler. 
Dersimnews.com – CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün ile CHP Malatya Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Kobane halkına destek olmak için Kobane’ye gittiler.

aygun-agbaba-kobanede

 

Kobane ziyaretini Aygün sosyal medya üzerinden duyurdu.  CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün, “IŞİD kuşatmasındaki Kobani halkına desteğimizi ifade ediyoruz, Kobani halkına acil sargı bezi ve alçı lazım” çağrısı yaptı.

Aygün’ün aktardığına göre görüşmede, Müslim, “Kobani’de halk 7’den 70’e örgütlüdür, Arap göçmenler ve Ermenilerle bir arada kardeşçe yaşıyoruz. IŞİD şehrin su, gıda, sağlık yardımını kesti, 8 aydır IŞİD ambargosu altındayız, 4 ay evvel Halep’e sınava giden yaşları 12-15 arasında 104 çocuğumuzu kaçırdı, 4 aydır bu çocuklar IŞİD’in esiri durumunda, çocukların başına ne geldiğini bilmiyoruz hâlâ” dedi.

BOMBARDIMANA DESTEK

Kobani PYD Eşbaşkanı Asiye Abdullah ise “En uzun sınırımız Türkiye ile dostluk istiyoruz, IŞİD tüm halklar için büyük tehdittir. ABD ve koalisyon güçlerinin IŞİD bombardımanını olumlu buluyor ve destekliyoruz, Kobani etrafındaki IŞİD vurulmalı” diye konuştu.

Aygün’ün aktardığına göre Kobanililer Hüseyin Aygün’e, “Güney Kobani’de IŞİD’çiler dün Türkiye’nin en son ürettiği tankı denedi, en baştan beri IŞİD’çileri Türk subayları eğitiyor” dedi.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
1 Comment

1 Comment

  1. Ali haydar

    25/09/2014 at 21:53

    Oktay ozdemir sen kafa yapin itibariyla isid barbarlarina cok yakinsin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × three =

More in Siyaset

To Top