Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kılıçdaroğlu: Dersim’de Siyasi Baskı Kabul Edilemez

Siyaset

Kılıçdaroğlu: Dersim’de Siyasi Baskı Kabul Edilemez

Nazımiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek’in CHP’den istifa etmesinin yankıları sürüyor.

Dersimnews.com – Örgütün baskısı nedeniyle CHP’den istifa ettiği ileri sürülen Nazımiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek ile ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, Dersim’de partimize yönelik siyasi baskılar kabul edilemez dedi.

CHP’den Dersim’in Nazimiye İlçesi Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek ile de ilgili konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Nazimiye Belediye başkanımız istifa etti. İstifası konusunda bazı bilgiler geliyor o bilgileri yüzde yüz teyit etmeden konuşmam doğru olmaz. Partideki arkadaşlarımız ve il başkanımız bu konuda bazı çalışmalar yapıyor o çalışmaların sonucunu bekliyoruz. Biz siyasetin özgür bir ortamda yapılmasını savunan bir partiyiz. Bizim geleneğimiz budur, demokrasi ve insan haklarına böyle bakarız. Her zaman özgürlüklerden, demokrasinin tam işlemesinden yanayız. Bir başkasının siyasi düşüncesinden ötürü baskı altına alınmasını asla kabul edemeyiz, İnsanı insan olarak kabul etmeliyiz onun düşüncesine de saygı duymalıyız. Biz dünyaya ve siyasete nasıl bakıyorsak herkesin de bizim siyasi düşüncemize ve dünyamıza aynı pencereden bakmasını isteriz. Dolayısıyla bu kentte hiçbir siyasi partinin başka bir partiye siyasi baskısı olmamalıdır” demişti.

Kırmızıçiçek’in CHP’den istifa etmesinden sonra, başkanın siyasi baskı altında kaldığını ve bu yüzden istifa ettiği iddiaları ortaya atıldı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + 20 =

More in Siyaset

To Top