Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Aygün: Savcı Kiraz’a Saldırı Bahane Edilerek Bütün Kesimlere Baskı Uygulanıyor

Siyaset

Aygün: Savcı Kiraz’a Saldırı Bahane Edilerek Bütün Kesimlere Baskı Uygulanıyor

CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün, “Savcı Kiraz’a saldırı bahane edilerek, hak arayan, düşüncesini ifade eden bütün kesimlere dönük soruşturma, kovuşturma ve tutuklama furyası başlatıldı” dedi.

h-aygunn

Aygün, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Savcı Selim Kiraz’ın öldürülmesinin ardından, bu olay bahane edilerek büyük baskılar uygulandığını savundu.

Savcı Kiraz’a dönük eylemin, saldırının, hiçbir şekilde araştırma konusu olmadığını öne süren Aygün, “Otopsi raporlarını öğrenemedik. Kimin kurşunlarıyla öldüğünü öğrenemedik” ifadesini kullandı.

Aygün, bu olay bahane edilerek güvenlik güçleri ve mahkemeler tarafından çok yoğun baskı uygulandığını; dernekler, sendikalar, hak arayan, düşüncesini ifade eden bütün kesimlere dönük soruşturma, kovuşturma ve tutuklama furyasının başladığını öne sürdü.

Aygün, Gezi olayları, Berkin Elvan ve Ali İsmail Korkmaz ile ilgili basın açıklamasına katıldığı gerekçesiyle akademisyen Nuriye Gülmen’in Osmangazi Üniversitesi’nden ilişiğinin kesildiğini, Eskişehir’de gözaltına alınan arkadaşlarına destek için basın açıklamasına katıldığı gerekçesiyle İngilizce öğretmeni Hatice Yüksel’in görevinden uzaklaştırıldığını kaydetti.

Basın toplantısına katılan Nuriye Gülmen ve Hatice Yüksel de yaşadıkları sürece ilişkin açıklamalarda bulunarak, hukuki sürecin devam ettiğini anlattılar.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 1 =

More in Siyaset

To Top