Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

AKP, Celal Kılıçdaroğlu’nun üyelik başvurusunu reddetti

Siyaset

AKP, Celal Kılıçdaroğlu’nun üyelik başvurusunu reddetti

Üyelik başvurusunda bulunmak üzere dün AKP Genel Merkezi’ne giden Celal Kılıçdaroğlu’na kötü haber: AKP üyelik başvurusunu kabul etmedi.

Dersimnews.com – Yaptığı rezaletler nedeniyle CHP’den ihraç edilen Celal Kılıçdaroğlu, AKP’ye üye olmak için dün AKP Genel Merkezi’ne gitti.

celal-kilicdaroglu-akpde

Üyelik başvursunu yapıp gazetecilere “rabia” işaretiyle poz veren Celal Kılıçdaroğlu’nun hevesi kursağında kaldı.

CELO ORTADA KALDI

AKP, Celal Kılıçdaroğlu’nun üyelik talebinin kabul edilmeyeceğini açıkladı.

AKP’den yapılan yazılı açıklamada, bazı internet siteleri ve sosyal medyada “Celal Kılıçdaroğlu’nun AK Parti’ye üye olduğu” yönünde haberlerin yer aldığı hatırlatıldı.

Söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Parti Tüzüğümüzün ve Teşkilat İç Yönetmeliğimizin üyelikle ilgili kurallarına göre, üyelik için talep formu doldurmak, üyelik kaydı anlamına gelmemektedir. Etik ölçütler itibarıyla, ismi geçen kişinin üyelik işleminin tekemmül ettirilmesine olumlu bakılmamaktadır.

İlçe başkanı uyarıldı

Talep formunu alan, üyelik işlemi gerçekleşmeden süreç ikmal edilmiş gibi açıklama yapan ve bunu kamuoyuyla paylaşan ilçe başkanımız, özensiz ve dikkatsiz davranışı sebebiyle sözlü olarak uyarılmıştır.

“Üyelik talebi etik nedenlerle kabul edilmeyecektir”

İlgili kişinin AK Parti’ye üyelik talebi, etik nedenlerle kabul edilmeyecektir. AK Parti, kuruluşundan bugüne üyelik çalışmalarını titizlikle yürüten ve belli ilkeler ışığında bu başvuruları karara bağlayan bir partidir. Bu çerçevede şu hususu özellikle belirtmekte fayda var; AK Parti, hiç kimsenin şahsi hesaplaşmasına zemin yapılacak bir parti değildir. Partimiz aynı şekilde aile mahremiyetinin korunmasına da büyük bir önem vermektedir.”

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × three =

More in Siyaset

To Top