Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Gürsel Erol: ‘Evet’ çıkarsa bir daha aday olmam

Siyaset

Gürsel Erol: ‘Evet’ çıkarsa bir daha aday olmam

Referandumda  “Evet” çıkması durumunda parlamentonun işlevsiz kalacağını savunan Erol, “Evet çıkarsa bir daha milletvekili olmam” dedi.

gursel-erol

Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sunduğu FOX TV’de yayınlanan Çalar Saat programına konuk olan CHP Dersim milletvekili Gürsel Erol, çok konuşulacak iddialı bir çıkış yaptı.

BİR DAHA MİLLETVEKİLİ OLMAM

Referandumda  “Evet” çıkması durumunda parlamentonun işlevsiz kalacağını savunan Erol, “Evet çıkarsa bir daha milletvekili olmam” dedi.

Bürokraside istisnai kadrolar olduğunu, milletvekillerinin de o hale geleceğini belirten Erol, o parlamentoda bulunmanın anlamının olmadığını ifade etti.

Mevcut sistemde Cumhurbaşkanına TBMM Başkanının vekâlet ettiğine dikkat çeken Erol,

“Başbakan’ın bile önünde ve o vekâlet ediyor Cumhurbaşkanı’na oysa yeni Anayasa’da bir anlamı kalmayacak. Özel statülü bir memurluk konumuna getiriliyor milletvekilliği. Bütçe meclise gelmeyecek, Bakanlar meclise gelmeyecek, hükümetin uygulamaları için soru önergesi verilmeyecek. Yalnızca onure edilmesi gereken insanlar için düşünülmüş bir yer olacak Meclis. Cumhurbaşkanlığı seçimi süreci de öyle.

Orada, aday olup, seçilemeyen kişi Genel Kurul’a giremeyecek” bilgisini verdi.

CUMHURBAŞKANI’NI ZİYARET EDECEĞİM

“Hayır” çıkması durumunda ne yapacağına da açıklık getiren Erol, “’Hayır’ çıkarsa, Cumhurbaşkanını ziyaret edeceğim. Türkiye’nin normalleşmesi için, kentimin sorunlarını anlatmak için. Külliyesine gideceğim. Biz cumhurbaşkanını oylamıyoruz, rejim değişikliğini oyluyoruz. Devlet devam edecek. Referandum sonucunda “Hayır” çıkarsa, Türkiye’de tansiyonu düşürmek için, devletin normal işlemesi için Külliye’ye gideceğim” dedi.

Evet çıkması durumunda sistemin değişeceğini, Hayır çıkması durumunda ise sistemin aynı şekilde devam edeceğini vurgulayan Erol, “Evet çıkarsa erken seçime gidilebilir bence” iddiasında bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım ile Tunceli ziyareti sırasında yaptığı görüşme hakkında da bilgi veren Erol, “Sayın Başbakanımız referandum sürecine dair ilimize geleceği bilgisini aldık. Sayın Genel Başkanımıza sorduk, o da “karşılayın” dedi. Tunceli için bir farklılık yaratmak için gittik. Resmi protokolde yer aldık.

Valilikte kentimizin sorunlarını da anlattık. Tunceli’miz Munzur Baba gibi kutsal değerleri olan bir yerdir. Adaklarımızı adarız, kurbanlarımızı keseriz. Orada yapılması planlanan HES’ler vardı. Sayın Başbakan 16 Nisan sonrası ilgileneceğini söyledi” bilgisini verdi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − 11 =

More in Siyaset

To Top