Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Cevdet Yılmaz: Zazaca tüm insanlığın bir değeridir

Kırmancki

Cevdet Yılmaz: Zazaca tüm insanlığın bir değeridir

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, YKS tercihi yapacak olanlara Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümünü tercih etmeleri çağrısında bulundu.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz; ‘Zazaca sadece Zazaların değil, tüm insanlığın bir değerdir. Bütün diğer diller gibi’ dedi ve Zaza Dili ve Edebiyatı bölümü için çağrıda bulundu.

‘Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümünü tercih edin’

27 Temmuz’da başlayan YKS (TYT-AYT) tercihleri 5 Ağustos’a kadar devam edecek. Yüzbinlerce öğrencinin tercih yapacağı bu süreçte birçok üniversite ve bölüm de öğrencilerin kendilerini tercih etmesi için kolları sıvadı. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, Bingöl Üniversitesi ve Munzur Üniversitesinde bulunan Zaza Dili ve Edebiyatı bölümü için çağrıda bulundu.

Kendi sosyal medya hesabından, #TercihimZazaDiliveEdebiyatı etiketiyle paylaşımda bulunan Yılmaz, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Zazaca sadece Zazaların değil, tüm insanlığın bir değerdir. Bütün diğer diller gibi. Bir zamanlar yasaklar vardı, çok şükür bunlar aşıldı. Şimdi tercih sizin… Bingöl ve Munzur Üniversitesi sizi bekliyor.

Bingöl Online

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 + eleven =

More in Kırmancki

To Top