Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Maltepe Belediye Başkanı, Metin Kemal Kahraman’ı Yere Oturarak Dinledi

Haberler

Maltepe Belediye Başkanı, Metin Kemal Kahraman’ı Yere Oturarak Dinledi

Maltepe’de Metin-Kemal Kahraman kardeşlerin konserinin yapıldığı salonda yer kalmayınca belediye başkanı Ali Kılıç, merdivenlere oturarak konseri dinledi.

Dersimnews.com –  Belediye Başkanı seçildikten sonra Maltepe değişim başlatan Belediye Başkanı Ali Kılıç bir ilke daha imza attı. Kılıç, protokol uygulamasına son verdi.

metin-kemal-maltepe-konseri

Radikal’in haberine göre; Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen Metin-Kemal Kahramanm konserinde protokol uygulanmadı ve Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, yer kalmadığı için konseri merdivenlere oturarak izledi.

Dersim ezgilerini uluslararası alanda büyük bir üne kavuşturan Metin-Kemal Kahraman kardeşlerin, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlediği konser büyük ilgi gördü. Kahraman kardeşler, farklı albümlerinde yer alan, şarkı, türkü ve ezgileri seslendirirken, “Turnam Gidersen Mardin’e” adlı Ermeni ezgisini Hrant Dink’e ithaf ettiklerini söyledi ve salondan büyük alkış aldı.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç

BAŞKAN MERDİVENLERE OTURDU

Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde protokol uygulanmayacağını daha önce açıklayan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, salonda yer kalmadığı için 2 saatlik konseri merdivenlere oturarak izledi. Konser sonrası sanatçılara çiçek takdim eden Kılıç, “Metin-Kemal Kahraman kardeşler, Dersim ezgilerini, klamlarını, türkülerini, ninnilerini ve deyişlerini, Avrupa’ya ve dünyaya açan isimlerdir. Kendileriyle yoğun isteğiniz üzerine 19 Şubat’ta tekrar beraber olacağız. Sizlerden ricam, bu konserlere hep aynı kişiler gelmesin, başkaları da gelsin. Dışarıda 550 bin nüfusluk Maltepe var. Ayrıca TSKM’de protokol düzenini kaldırdık. Ben işlerimin yoğunluğu nedeniyle geç kaldım ve yerde oturdum” dedi.

Dersim Pülümürlü olan Ali Kılıç, 2014 yerel seçimlerinde CHP’den Maltepe Belediye Başkanı seçildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + twenty =

More in Haberler

To Top