Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Savcı, Taksim Dayanışması Üyelerinin Bırakılmasına İtiraz Etti, Mahkeme Reddetti

Yaşam

Savcı, Taksim Dayanışması Üyelerinin Bırakılmasına İtiraz Etti, Mahkeme Reddetti

Savcı Nazmi Okumuş, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan, aralarında Mücella Yapıcı’nın da bulunduğu Taksim Dayanışması üyelerinin tutuklanması için itirazda bulundu

Dersimnews.com – Gezi Parkı olaylarıyla ilgili olarak, geçen cuma günü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan ve aralarında Mücella Yapıcı’nın da bulunduğu Taksim Dayanışması üyelerinin tutuklanması için itiraz edildi. Savcı Nazmi Okumuş’un itiraz kararına Ağır Ceza Mahkemesi bakacak.

Üç gün gözaltında tutulan 50 kişi, Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edilmişti. Savcılık sorgusunun ardından 38 kişi serbest bırakılırken, Yapıcı, ve Çerkezoğlu’nun da aralarında olduğu 12 kişi tutuklanmaları talebiyle mahkemeye gönderilmişti. Mahmeke bu 12 kişinin tutuksuz yargılanmasına karar vermişti.

TAKSİM DAYANIŞMASI ÖZGÜR

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Nazmi Okumuş, geçtiğimiz perşembe tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan 12 Taksim Dayanışması üyesinin tutuklanması için itirazda bulundu. Talebi değerlendiren İstanbul 46. Asliye Ceza Mahkemesi,“Mevcut delil durumunun değişmediği’ gerekçesiyle savcılığın talebini reddetti.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

two × 3 =

More in Yaşam

To Top