Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Maçoğlu’ndan Kaz Dağları’ndaki Su ve Vicdan Nöbeti’ne destek ziyareti

Doğa ve Çevre

Maçoğlu’ndan Kaz Dağları’ndaki Su ve Vicdan Nöbeti’ne destek ziyareti

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Kaz Dağları’ndaki Su ve Vicdan Nöbeti’ne destek ziyaretinde bulundu.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Çanakkale’nin tek su kaynağı Atikhisar Barajı su toplama havzasında Kanadalı altın madeni şirketi Alamos Gold’un doğa katliamına karşı başlatılan mücadeleye Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu destek verdi.

Dersim Dernekler Federasyonu ile birlikte Kaz Dağları’nda yapılan Su ve Vicdan Nöbeti’ne katılan Başkan Maçoğlu, bölgede incelemelerde bulundu.

Yerel yöneticiler, ekolojik alanda çalışma yürüten kurumlarla bir araya gelen Başkan Maçoğlu, Kaz Dağları’nda yaptığı konuşmada Munzurların, Cerattepe’nin, Kaz Dağları’nın, Hasankeyf’in tüm halkın ortak tarihi ve yaşamı olduğunu savundu.

Kaz Dağları’nda yaşanan durumu bir parasal mesele yada rant olarak görmemek gerektiğinin altını çizen Maçoğlu, “Buradaki tarihe bakmak lazım. Hayvanlara, yaşama bakmak lazım. Buradaki ağaçların altındaki insanların duygularına bakmak lazım. Burada kesilen her ağacın aslında gelecekteki çocuklarımızın yaşamına gasp olarak görmek lazım” dedi.

 Maçoğlu, “Bugün Hasankeyf’te yapılan tarihin üzerinde kendisini var edenlerin tarihini yok etmektir. Tarihleri yok sayanlar aslında gelecekteki insanların yaşamını yok sayıyor. Bugün Cerattepe’de, Kaz Dağları’nda, Munzurlardaki durum tam da buna tekabül ediyor” diyerek sözlerini tamamladı

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 4 =

More in Doğa ve Çevre

To Top