Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Oğlunuz Öldürüldü Elektriğinizi Açalım

İnsan

Oğlunuz Öldürüldü Elektriğinizi Açalım

30 yıldır sürmekte olan savaşta yoksul halk çocuklarının öldüğünü gösteren çarpıcı bir örnek daha yaşandı. Hakkari’de 8 ayrı noktada yapılan çatışmalarda yaşamını yitirenlerden biri de Piyade Çavuş Birol Elmas’tı.  Terhisine 120 gün kalmış olan Elmas’ın Adapazarı’ndaki evinde annesi Mübyen Elmas, biri engelli 3 çocuğuyla birlikte yaşıyor. Evin elektriği, borç nedeniyle kesik. Birol Elmas’ın ölüm haberi üzerine eve gelen bir ekip, hemen evin elektriğini açıyor.

KOŞUP ELEKTİRİĞİ AÇALIM
Elmas ailesine aylardır en temel ihtiyacı olan elektrik verilmiyor; aile zaten yardımlarla geçinmeye çalışırken üzerine 200 tl olan borç katlanarak 2 bin liraya çıkıyor. Ta ki Birol Elmas yaşanan çatışmada yaşamını yitirene kadar. Geçtiğimiz gün Hakkari’de yaşanan çatışmada yaşamını yitiren askerlerin adları birer birer açıklanmaya başladığında Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş ilk iş olarak Elmas ailesinin evine koşuyor. Elbette açısını paylaşmak için değil; belli ki ince hesaplar yapmış  SEDAŞ; belli ki medyanın ve siyasetçilerin aileyi ziyaret edeceğini düşünmüş. Koşar adım gidip elektriğini açtığı yetmiyormuş gibi koşar adım tüm medyaya servis etmiş bu durumu. Bununla övüneceğini düşünmüş belli ki.

AİLE YARDIMLARLA YAŞIYOR
Karakamış Mahalle Muhtarı Adil Kaplan ailenin zor durumda olduğunu  çavuş Birol Elmas’ın babasını yıllar önce kaybettiğini, annesi Mübyen Elmas’ın biri özürlü olan, biri kız 2’si erkek 3 çocuğuyla yaşadığını ve yardımla geçindiklerini anlatıyor. Muhtar Kaplan, “Ailenin Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.ye bin 200 lira borcu vardı. Bu borcu taksit yaptılar. Yine ödeyemediler. Sonra borç 2 bin liraya çıktı. Bunun üzerine de kestiler. Karanlıkta oturuyorlardı. Şehit haberi gelince de SEDAŞ ekibi gelerek eve elektrik verdiler” diyerek bir kere daha yineliyor ailenin yoksulluğunu.

Bize de geriye sormak düşüyor: Elektriği hak etmek için ölmek mi gerekir?
BirGün

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − thirteen =

More in İnsan

To Top