Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Pozantı’dan Sincan’a Cezaevlerinde Çocuk ve Gençler

İnsan

Pozantı’dan Sincan’a Cezaevlerinde Çocuk ve Gençler

Adana’da “Pozantı’dan Sincan’a Cezaevlerinde Çocuk ve Gençler” paneli yapıldı. Panele Hüseyin Aygün konuşmacı olarak katıldı.

Dersim News/Adana – CHP Dersim Milletvekili Av. Hüseyin Aygün, Adana Milletvekili Ümit Özgümüş ve Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İrfan Önal’ın konuşmacı olarak katıldığı “Pozantı’dan Sincan’a Cezaevlerinde Çocuk ve Gençler” paneli Adana İnci Oteli’nde yapıldı.

CHP Adana Gençlik Kollarının organize ettiği panele katılıma ilgi yoğundu. Panelin organizasyonu Adana Mazgirtliler Birliği Başkanı Ekrem Polat ve CHP Adana Gençliği tarafından gerçekleştirildi.

Pozantı Cezaevi’nde yaşanan korkunç tablo karşısında kayıtsız kalamayacaklarını belirten  konuşmacular bu olayların ülkemizin çocuklarına sahip çıkamadığı gibi, şikâyetlere rağmen çocuk istismarına göz yumduğunun, onların yardım bekleyen çığlıklarına kulaklarını tıkadığının ve tüm bunların üstüne çocuklarımızı geri kazanmak gibi bir hedefi olmadığının göstergesi olduğunu söyledi.

Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün’de konuşmasında, CHP’nin Pozantı raporu hakkında bilgi verdi. Pozantı’da çocuklara yönelik cinsel istismarın bilinmesine rağmen Adalet Bakanlığı’nın bu konuda birşey yapmadığını söyledi. Aygün,  “Gaziantep Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nün 2009 yılında Pozantı Cezaevi hakkında düzenledikleri raporun ve TBMM Cezaevleri Alt Komisyonu’nun 2009 yılı raporunun Bakanlığa sunulmuş olmasına rağmen gereğini yapmamıştır” ifadelerini kullandı.

Panel hakkında Dersimnews.com’a bilgi veren Ekrem Polat şunları söyledi:
“Panelimiz başarılı bir şekilde gerçekleşti. Panelin yapılmasında emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve panelimize katılan değerli konuşmacılarımıza teşekkür ediyorum. Amacımız  cezaevlerinde çocuklara yapılan işkence ve cinsel istismarları kamuoyunun bilgisine sunmaktı. Güzel bir panel gerçekleştirdik.”

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + five =

More in İnsan

To Top